Kapat

Zombiler Dünyayı Ele Geçirirlerse Ne Olur?

Anasayfa
Gündem Zombiler Dünyayı Ele Geçirirlerse Ne Olur?

Zombi denildiği zaman insan ilk başta ciddiye almıyor. Neredeyse tüm sinema filmlerinde kullanıldı bu zombi kavramı. Korku, heyecan, aksiyon hatta parodi.. Filmlerde zombi denen yaratıklara bakınca etleri dökülmüş, etrafa korku salan türlerdir. Otomatik olarak izleyende korkunç bir etki bırakır. Zombi ve kuduz karşılaştırılması yapılsa birbirlerine çok benzeyen yönleri vardır. Kuduzda kişinin mikrobu beynindedir, aşırı korktuğu bazı nesneler vardır, açlık hissi oldukça fazladır. Birde insanı gerçekten zombi haline getiren bir virüs bulunur. LQP79 isimli bu virüsün gerçekten insanları zombileştirdiği söylenir. Söylentilere göre virüsün geliştirilmesinde Amerikan ordusunun payı oldukça fazla. Virüs bir kişiye aktarıldığı zaman kişi kendisini yavaşça kaybediyor. Virüs etkisini gösterdikçe vücuttaki tuz ihtiyacı iyice artıyor. Çare insan eti yemekte. Miami’de yaşanan olayda bir kişi durduk yere bir dilenciye saldırıp onun yüzünü yiyor. Araştırmalarda LQP79 isimli virüse rastlandı. Yani işin kısası zombileşmek sadece kurgudan ibaret değil.

Herkesin de bildiği gibi dünya nüfusu oldukça arttı. Artık doğal kaynaklar sınırlı sayıda. Petrol için dünya birbirine girmiş, bir damla suya muhtaç ülkeler var. Peki birileri insan sayısını azaltmak için bu virüsü ortaya atarsa başımıza neler gelir? Ölüm insanoğlunun en büyük korkusu. Virüs topluma salındığı zaman yayılması çok kolay çünkü bütün dünya birbiriyle iletişim halinde. En ulaşılmaz denilen yerlere bile bir günde bir uçak iniyor. Virüs salındıktan çok kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılacak. Aklınıza gelebilecek artık her yerde zombiler var. Belkide en sevdikleriniz bile bu virüsün altına girmiş sizi yemek için üzerinize geliyor. İşin kötüsü zombiler ortaya çıktıktan sonra bir tanesiyle bile karşılaşmayacaksınız. Binlercesi sürü halinde insan avına çıkacak. O sırada kimse uygarlığın yok olmasını ya da teknolojiyi düşünmeyecek. Büyük paralara sahip olanlarında tek derdi canını kurtarmak. Ölüler ayakta dolaşmaya başladığı anda tüm dünyaya korku hakim olacak. Eğer hala hayatta kalabilen biri varsa mutlaka silah kullanmayı bilen bir olmalı. Zombiler çok güçlü, 20 kiloluk bir çocukta zombi 120 kiloluk bir vücut geliştirmeci de. Onlara karşı koyabilmelisiniz. Elinizde bulunan bir çapa ya da bir kürek bile geçici bir önlemdir. Kafalarına doğru ölümcül bir darbe size saniyeler kazandıracaktır.

LQP79 Virüsü

Bu virüsün yayılmasından sonra kimseye güvenmemelisiniz. Çünkü en yakın arkadaşınız bile zombiye dönüşebilir ya da olası bir zombi saldırısında sizi düşünmeden arkasını dönüp uzaklaşabilir. Normal fiziksel aktivite yapabilen her insan bir zombiyle baş edebilir. Zombiler yavaştır ancak inatçıdır. Bacaklarını hatta kollarını bile kesseniz size gelmek için çabalayacaklardır. Bu durumda güzel bir silahınız yoksa ki muhtemelen olmayacak, kaçarak sağlıklı insanların olduğu yerlere gideceksiniz. Eğer tek başınıza bir evin ya da arabanın içinde kaldıysanız ve yavaş yavaş zombiler gelmeye başladıysa küçük bir şansınız bile yok. Dünyanın en iyi silahına bile sahip olsanız mutlaka onlara katılmak zorunda kalacaksınız. Çünkü sizin yiyeceğiniz, suyunuz, silahlarınızın mermisi mutlaka bitecek ama onların bitecek bir şeyi yok zaten kaybedecekleri en önemli şeylerini kaybetmişler, canlarını kaybetmişler. Böyle bir salgın olduğundan itibaren yapılabilecek en iyi şey, haftalık yiyecek, içecek stok etmektir. Ani bir saldırı sırasında kurtulmak için bir de silah bulundurmalısınız. Elinizde dünyanın en iyi silahı daha bulunsa kullanmayı bilmelisiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: