Kapat

Youtube’da Video Yayınlayarak Zengin Olmak Mümkün mü?

Anasayfa
Bilim&Kültür Youtube’da Video Yayınlayarak Zengin Olmak Mümkün mü?

Dünya’nın en popüler video paylaşım platformu Youtube gün geçtikçe daha fazla kitleye hitap ediyor. Milyarlarca insan her gün milyarlarca tık sayısına ulaşıyor ve Youtube gücüne güç katıyor. Son birkaç yılda ise Youtube kullanıcılarına kendi kanallarını açma ve o kanallardan insanlara ulaşmalarına imkân sağlıyor. Peki, bu insanlar için Youtube üzerinden para kazanmak mümkün mü? Kazanıyorlarsa bu meblağa ne kadar olabiliyor?

Öncelikle para kazanmaya başlamak için sitenin size belirttiği programa kayıt olmalısınız. Kayıt olduğunuz bu programla içerik oluşturucu iş ortaklığına adım atmış oluyorsunuz. Hemen her kesimden insanlar bu programa kayıt olabilir fakat üye olmak hemen para kazanmak anlamını taşımıyor. Videolarınızın izlenme ve yan uygulamalarda gösterilen reklam sayısına göre ücret alabiliyorsunuz. İçeriğiniz dikkat çekici ve geniş kapsamlı kitlelere hitap ediyorsa ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmadan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yalnız akılda kalıcı ve yenilikçi olmak zorundasınız. Son yıllarda komik içerikler, makyaj, moda, oyun, eleştiri, inceleme gibi videolar oldukça popüler. Kendinize iyi bildiğiniz bir alan belirleyin kameranın karşısına geçin ve bildiklerinizi Dünyayla paylaşın.

Youtube kazan-kazan şeklinde çalışan bir şirket yani kendisi ne kadar kazanırsa size de o kadar kazandıracaktır. Ne kadar çok izlenir ne kadar çok kitleye hitap ederseniz Youtube’da video yükleyerek zengin olmak mümkün mü sorusuna o kadar net cevap almış olacaksınız. Youtube 17 Ocak 2018 itibariyle para kazanma koşullarını değiştirdi. Buna göre Youtube üzerinden para kazanmak için minimum 1000 abonenizin olması ve tüm videolarınızın toplam izlenme oranı 4000 saati geçmiş olması gerekmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: