Kapat

Youtube Videoları İle Daha Çok İnsana Ulaşmak

Anasayfa
Teknoloji Youtube Videoları İle Daha Çok İnsana Ulaşmak

Bir Youtube kanalı açtınız, birkaç video eklediniz. Ancak kanalınızı açmanızın üzerinden belirli bir süre geçmesine rağmen hala istediğiniz izlenme oranlarına çok uzaksınız. Youtube videoları ile daha çok insana ulaşmak için yapmanız gereken bazı şeyler var. Bunları yaptığınızdan ya da doğru şekilde yaptığınızdan emin olmanız gerekli.

Youtube videoları ile daha çok insana ulaşmak için yapılması gereken en önemli şey kanalınızın ve videolarınızın arama motorları için optimize edilmesi. SEO adı verilen bu uygulama ile kanalınız ve videolarınızda kullandığınız kelimeler arama motorlarının botları tarafından kontrol ediliyor ve videolarınız indeksleniyor. SEO çalışması başarılı bir şekilde yapılan özgün konuya sahip bir video her zaman için arama motorlarında üst sıralarda çıkacaktır.

Youtube videoları ile daha çok insana ulaşmak için yerine getirilmesi gereken bir nokta da yayınladığınız videoların aynı konu etrafından dönmesi. Bir başka değişle kanalınıza ait bit konunun olması. Kanalınızda çok farklı konular işleyen yüzlerce video varsa bu durum arama motorlarında videolarınızın üst sıralarda çıkmasına engel olacaktır. Ancak sadece bir tane konu üzerine yoğunlaşıp özgün videolar yayınlayan kanallar arama motorları botları tarafından çok daha sıklıkla indekslenirler.

Sosyal Medya’dan Videolarınızı Paylaşın

Youtube videoları ile daha çok insana ulaşmak için söylenebilecek bir diğer seçenek ise yayınladığınız videoları sosyal medya üzerinden paylaşmak. Bu, ilk başlarda yılmadan yapılması gereken şeylerden bir tanesi. Yeni Youtube kanallarının arama motorlarında çıkmalarının yanında sosyal medya üzerinde paylaşılması da videoların izlenmesi ve abone sayısının artması üzerinde etkilidir. Kısa zamanda videolarınızı izleyenlere kendiniz ve kanalınız hakkında bilgi vermeniz gerekmekte. Bunun için videoların bazı yerlerine hatırlatıcı ya da diğer videolarınıza atıfta bulunan konuşmalar ekleyebilirsiniz. Örneğin, “Bir önceki xxx konulu videomda bu konuyu ayrıntılı bir şekilde anlatmıştım” şekilde yapacağınız bir atıf izleyicileri o videoyu seyretmeye de teşvik edecektir.

Elbette daha çok insana ulaşmak için olmaz olmaz bir kriter olan çekilen videonun hem içerik hem da görsel anlamda kaliteli olmasıdır. Kaliteli videolar ilk başladıkları andan itibaren insanların ilgisini çekerler. Daha doğrusu video kalitesi gerçekten vasatın altında olmadığı sürece insanlar videonuzu izlemeye ilk beş saniyeden sonra da devam ederler. Ancak gerçekten kötü bir kaliteye sahip olan videolarda beş saniye dolmadan video kapatılmakta. Youtube videoları ile daha çok insana ulaşmak için kullandığınız ekipmanın kalitesi de oldukça önemli. Kaliteli ekipmanlarda kaliteli videoların ortaya çıkacağını unutmamak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: