Kapat

Türkiye’nin En Ucuz Otomobilleri

Anasayfa
Teknoloji Türkiye’nin En Ucuz Otomobilleri

Otomobil Fiyatları ülkemizde yurt dışı piyasasına göre oldukça yüksek.Bunun temel nedenide otomobil sektöründe uygulanan vergi sistemi.En basit bir örnekle net fiyatı 50.000 lira olan bir otomobil uygulanan %90 oranındaki ÖTV ile beraber 95.000 liraya çıkıyor ki buna %18 oranındaki KDV’yide eklediğimizde fiyat 100.000 liranın üstüne çıkıyor.Buna ek olarak döviz kurundaki dalgalanmalarda eklenince haliyle Türkiye’de otomobil fiyatları el yakacak boyutlara ulaştı.Buna rağmen otomobil piyasası hali hazırda canlılığını koruyorki bununda nedeni vatandaşımızın otomobillere olan merakı ve bu merakın borç altına girme pahasına o otomobili aldırması.Peki Türkiye’nin en ucuz otomobilleri hangileri diye soracak olursak?Bu sorunun cevabını yazımızda bulacaksınız.

Türkiye’de satışa sunulan sıfır araçlar içerisinde en ucuzundan en pahalısına doğru ilk 10’u sizin için derledik;

1DACİA SANDERO

TÜRKİYENİN EN UCUZ SIFIR OTOMOBİLİ

Listenin ilk sırasında Renoult’un bünyesinde otomobil piyasasına giren Dacia’nın Sandero modeli var.Ucuz ama sıfır otomobil arıyorum diyorsanız Dacia Sandero modeline 53.900 lira gibi bedelle sahip olabilirsiniz.

 

2FİAT LİNEA

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 2. OTOMOBİLİ

İtalyan menşeli Fiat firmasının piyasaya sürdüğü Linea marka otomobil modelleride piyasada 56.400 liraya satılmakta.Linea’nın 1.4 Fire Pop grubunda yer alan bu model otomobiller manuel ve benzinli.

3FİAT PANDA

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 3. OTOMOBİLİ

Listenin üçüncü sırasında yine Fiat grubuna ait bir otomobil var.1.2 motor hacmine sahip Fiat Panda Pop marka otomobilleride piyasada 56.900 liraya bulabilirsiniz.Bu modelde yine manuel ve benzinci araç arayan kullanıcılara hitap ediyor.

4FİAT PUNTO

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 4. OTOMOBİLİ

Listemizin 4. sırasınıda Fiat grubuna ait bir model almakta.Fiat grubunun otomobil piyasasında uygun fiyatı ön planda tutan müşterilere hitap ettiğini buradan anlayabiliriz.Fiat Punto 1.4 Popstar, manuel ve benzinli seçeneğiyle piyasada 56.900 liraya satılmakta.

5TOYOTA YARİS

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 5. OTOMOBİLİ

Toyota tarafından üretilen Yaris’in 1.0 motor hacmli Life modeli listemize 5. sıradan giriyor.Manuel olan otomobil yakıt tasarrufu konusundada oldukca başarılı.Toyota Yaris Life marka otomobilleri piyasada 57.200 liraya bulabilirsiniz.

6DACİA LOGAN

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 6. OTOMOBİLİ

Renault grubunun sanayisinden çıkan Dacia’nın Logan modeli de listemize 6. sıradan giriyor.Dacia Logan MCV 1.0 model araçlar piyasada 58.350 liradan satışa sunulmakta.

7WOLKSVAGEN POLO

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 7. OTOMOBİLİ

Wolksvagen Polo Trendline modeli 1.0 motor hacmi ve yakıt tasarrufu sağlayan yönleri ile 58.700 liraya piyasada alıcısını bekliyor.

8HYUNDAİ İ10

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 8. OTOMOBİLİ

Güney Kore menşeli Hyundai firması tarafından üretilen modeller hem yedek parçasının rahat bulunması hemde performansından ötürü ülkemizde en çok tercih edilen otomobil modelleri diyebiliriz.

Hyundai İ10 marka modellere piyasada 58.700 liralık bir fiyatla sahip olabilirsiniz.

9HYUNDAİ İ10 D-CVVT LPG Jump

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 9. OTOMOBİLİ

Hyundai firmasının İ10 modelinin D-CVVT LPG Jump sürümüde 58.800 liralık fiyatıyla listemize giriyor.

10HYUNDAİ İ10 JUMP

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ 10. OTOMOBİLİ

Türkiye’de yaygın olarak oto yollarda görebileceğimiz Asya menşeli Hyundai’nin İ10 modelide listemize giriyor.Hyundai İ10 1.0 hacimli motorunu barındıran JUMP 61.500 liradan piyasada alıcı buluyor.

Yazımızı sonlandırırken otomobil konusunda fiyattan ziyade sağlamlık,dayanıklılığı,herhangi bir kaza durumunda can güvenliğinize yönelik ne kadar donanımlı olduğunu ve yakıt tüketimi konusunda sizi ne derece tatmin edeceğini göz önünde tutmanızı tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: