Kapat

Türk Olduğunuzu Belli Eden 8 Özellik

Anasayfa
Testler&Listeler Türk Olduğunuzu Belli Eden 8 Özellik

Bizi biz yapan 8 özelliğimizi sıraladık. Gelin bakalım nelermiş bunlar?

Tozlanmış arabaya “Beni Yıka” yazmak.

Arabasını toz içinde bırakan birine kendimizce verdiğimiz ceza. Peki neden ‘Arabanı Yıka’ ya da ‘Kirli Bırakma’ yazmıyoruz? Sanki nasihat veren ben olmayayım, arabayla aranıza girmeyeyim ya da arabanın dili olsa böyle derdi gibi hali var bu lafın. Türk halkı olarak çok düşünceliyiz.

İş Makinesi İzlemek

Ata sporumuz. Elleri arkadan kenetli, hayranlıkla izleyen insanlar görmüşsünüzdür. Hipnotize olmuş bir şekilde bir güllenin duvarı parçalaması, bir yanda ekskavatör diğer yanda kamyonun kusursuz çalışması insanı mutlu eder, huzur verir, rahatlatır. “Gerçekten bunun nesine bakıyorlar” diyerek yaklaşık 15 dakika boyunca izleyebilirsiniz.

 

Yeni Alınmış Ayakkabıya Basmak

Beyaz spor ayakkabı almışsınızdır, okula onunla gidersiniz ve sabah millet “Ooo yeni ayakkabı almışın hadi bi siftah” diyerek sabahın köründe ezerler ayakkabıyı. Tez zamanda bitmesi gereken geleneklerimizden biri.

Aşırı Doz Terlik Kullanımı

Terliği icat eden belki Türk olmayabilir. Ama terlik kendisine karşı bu derece sevgi ve saygıyı hiç bir yerde bulamaz. Evde herkesin ayrı bir terliği vardır. Fakat bazı terliklerimiz alanlarında uzmanlaşmıştır. Banyo terliği, misafir terliği, balkon terliği ve korku/gerilim türündeki filmlere taş çıkartan ıslak tuvalet terliği.

Dondurma Kutusunda Yemek Depolamak

Özellikle öğrenciler ve ailesinden uzakta yaşayan arkadaşlar iyi bilirler. Uyuşturucu nasıl ki sarı koli bandıyla kaplı poşette taşınıyorsa, Türkiye’de anne yemekleri de dondurma kabında taşınıyor. Eğer buzdolabındaki dondurma kutusunu açtığımda içinden sarma değilde dondurma çıkarsa çok şaşırırım.

Musluğun Yanında Daima Kurumayı Bekleyen Sarı Bez

Lavabo ile mutfak tezgahının kenarını kapatacak büyüklükte özenle katlanmış ve her zaman ıslak durur. Yeşil veya kırmızı da olabilir. Ama %99 ihtimal sarıdır. Mutfakta olağanüstü bir durum olduğunda ,İlk müdahale bu bez ile yapılır. Sonra yıkanır, katlanır ve yerine konur. Bu bezi doğru kullanabilmek ustalık gerektirir. Çünkü doğru kullanılmzsa lanet kokar.

Yemekle İçeceğin Aynı Anda Bitmesi

Bunun bilimsel bir açıklaması yok arkadaşlar. Yemeğin ne kadar büyük olursa olsun, yanında sipariş verdiğin içecek o yemekle birlikte biter. Hangimiz yarım ekmek döner ile bir kutu ayranı aynı anda bitirmedik ki.

Islak Mendilde Akıl almaz Tasarruf

Islak mendili son atom parçacığına kadar kullanabilmenin sırrını çözmüşüz. Önce yüz, sonra ağız, sonra el, sonra masa, sonra ayakkabı ve sonra da çöp.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: