Kapat

Amerika’da Suçluların Aldığı 8 İlginç Ceza

Anasayfa
İlginç&Komik Amerika’da Suçluların Aldığı 8 İlginç Ceza

Suçluların işledikleri suça göre aldıkları 8 ilginç ceza!

Ülkemizde ya da dünyanın diğer ülkelerinde işlenen suçlar karşısında verilen cezalar bazen çok ilginç olmaktadır. Ülkemizde hakim bu konuda yetkili iken diğer bazı ülkelerde de yargıçlar cezayı belirlerler. Bu yazımda da sizlere işlenen suçlar karşısında verilmiş olan en ilginç cezaları anlatacağım.

Verdiği cezalar ile ünlenen Michael isimli yargıç, 21 yıldır Amerika Birleşik Devletlerinde görev yapıyor. Aşağıda belirttiğim tüm cezaları bu zeki yargıç vermiştir.

1  Bir kadın 35 yavru kediyi ormanın ortasında onları ölüme terk etmişti. Bu suç karşısında aldığı ceza da, Kasım ayı soğuğunda ormanda bir gece geçirmek oldu. Tabi bir de para cezası var.

İlginç Cezalar

2 Taksiye binen bir kadın taksiciye ücretini ödemedi. Ünlü yargıçta ona 48 kilometre yürütme cezası verdi. Neden 48 kilometre olduğunu bizde anlamadık. Herhalde ücret 48 dolar falan tutmuştu.

İlginç Cezalar

3 Alkollü araç kullanmanın cezası bu yargıç sayesinde oldukça caydırıcı oluyor. Akollü araç kullanan bir sürücünün cezası, morga girip sorumsuz sürücülerce öldürülen insanlaları saatlerce izlemek oldu.

İlginç Cezalar

4 Bir erkeğe biber gazı sıktığı için suçlu bulunan bir kadının cezası ise yine çok ilginç. Kadına iki seçenek sunuldu. İlk seçenek 30 gün hapse girmek, ikinci seçenek ise 3 gün toplum hizmetiyle beraber yüze biber gazı sıkılması. Kadın ikinci seçeneği seçti ve tam yüzüne biber gazı sıkıldığı anda öğrendi ki o bir suydu. İlginç bir deneme 🙂

İlginç Cezalar

5 Noel zamanında iki genç bir heykel çalmıştır. Cezaları da, bu aptalca eylem için üzgünüz yazan bir eşek ile gezmek oldu. Hem de tüm gün boyunca.

İlginç Cezalar

6 Yavru bir köpeği balkondan çöpe atan bir adamın cezası ise tüm gün boyunca çöpte durmak oldu.

İlginç Cezalar

7 Liseli çocuklar ilk okul öğrencilerinin servislerinin tekerini yardılar. Bu yüzden çocuklar evlerine gidemedi. Yargıç liseli öğrencilere ceza olarak, evlerine gidemeyen bu öğrenciler için piknik düzenlettirdi.

İlginç Cezalar

8 Halka açık alanda cinsel ilişkiye giren bir çift mahkemeye çıktı. Cezaları da parktaki tüm çöpleri temizlemek oldu. Birde gazeteye ilan verildi. Kendilerini gören herkesten özür dilediler. Bizce hiç caydırcı bir ceza olmamış ama tabi yargıçtan iyi bilecek değiliz bu işleri 🙂

İlginç Cezalar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: