Kapat

Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz En iyi 11 Siyah Kumlu Plaj

Anasayfa
İlginç&Komik Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz En iyi 11 Siyah Kumlu Plaj

Siyah kumsallar.. Çoğu kişiyi kendine hayran bırakan bir görüntüye sahiptirler. Çok tuhaf bir şekilde siyah kumlara sahip bir çok plaj bulunmaktadır. Siyah kumlu plajlar genellikle volkanik bölgelerde oluşurlar, bu nedenle en iyi siyah kumlu plajların bazıları Hawaii ve İzlanda’da bulunur. Bununla birlikte, bu listede Portekiz’den İtalya’ya kadar, bir çok siyah kumlu plaj bulduk.

 

İşte birbirinden güzel 11 Siyah kumlu plaj!

 

11 Kariotahi Beach, Yeni Zelanda

siyah kum plajıSiyah kumları ile harika bir görüntüye sahip olan bu plaj oldukça fazla rüzgar almaktadır. Bundan dolayı plaj genellikle yamaç paraşütü için kullanılmaktadır.

 

10 Monterrico, Guatemala

siyah kum plajıBurası Guatemala’nın en ünlü siyah kum plajı ve aynı zamanda Orta Amerika’da en çok ziyaret edilen ülkelerden biri.

 

9 Waipi’o Beach, Havai

siyah kum plajı“Kavisli su” anlamındaki bu vadi çok öncelerden Hawaii krallarının eviydi.

 

8 Reykjavik, İzlanda

siyah kum plajıİzlanda’nın başkenti olan Reykjavik’te bulunan bu siyah kumlu plaj her yıl oldukça fazla turist tarafından ziyaret edilmektedir.

 

7 Sao Miguel, Portekiz

siyah kum plajı

Azor şehrinde bulunan bu ada “Yeşil Ada” olarak da bilinmektedir.  Siyah kumlu plajlar arasında en güzel plajlardan biridir.

 

6 Kaimu, Hawaii

siyah kumlu plaj

1990’da volkanik bir patlamadan sonra kasaba plajı komple lavla kaplıydı. Bugün, yerliler alanı eski ihtişamına geri getirmek için çalışıyorlar ancak bu siyah kumlu plaj bu haliyle daha güzel.

 

5 Playa Negra, Kosta Rika

siyah kumlu plaj

Bu inanılmaz derecede doğal siyah kumlu pasifik plajı, sörf tutkunları için oldukça popüler bir konumdadır.

 

4 Vlychada, Yunanistan

siyah kumlu plaj

Bu siyah kum plajı, çarpıcı dalgaların şekil verdiği devasa kum taşı kayalıklarıyla tanınmaktadır.

 

3 El Tunco, El Salvador

siyah kumlu plaj

Bu sessiz küçük köy, sahip olduğu siyah kumlu plaj sayesinde, El Salvador’daki en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler genellikle sörf yapmak için gelse de, siz buraya harika bir seyir keyfi olan gün batımını izlemek için de gidebilirsiniz.

 

2 Stromboli, İtalya

siyah kumlu plaj

Bu küçük Akdeniz adası, İtalya’nın üç aktif volkanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Aslında, sayısız patlamayla “Akdeniz’in Deniz Feneri” olarak da anılmaktadır. Ve şunu da belirtelim ki, bu siyah kumlu plaj tamamen risk altındadır!

 

1 Jökulsarlon Plajı, İzlanda

siyah kumlu plaj

Evet, telaffuz etmek çok zor olsa da, bu siyah kumlu plaj buzlar ile oldukça uyum sağlayarak harika bir görüntü sunmaktadır. Ayrıca plajın, Hollywood’da oldukça popüler bir mekan olması da şaşırtıcı olmamalı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: