Kapat

Sharp Aquos S3 İçin İPhone X Takliti İddiası

Anasayfa
Gündem Sharp Aquos S3 İçin İPhone X Takliti İddiası

Sharp Aquos S3 ile ilgili medyaya sızdırılan bulanık görüntülerden anlaşıldığı kadarı ile iPhone X modelini taklit eden bir telefonla daha karşılaşacağız

iPhone ve Samsung markaları başta olmak üzere birçok ünlü marka akıllı telefonlarda taklit üretim ya da özenti üretimden nasibini alıyor. Genellikle büyük markaların pazarlama gücünden ve tercih edilme potansiyelinden faydalanmak için birçok akıllı telefon markaları hem tasarımlarında hem de içeriğinde bu büyük markalara özenerek modeller üretiyor.

Aslında görüntüye önem veren potansiyel akıllı telefon kullanıcıları için de etkili bir strateji olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu markalara özenilerek tasarlanan modeller genelde daha uygun fiyatlara satılıyor. Görüntüye önem veren kişiler de daha uygun fiyata bu büyük markaların modellerine benzeyen telefonları almaktan gayet memnun kalıyor. Bu taklit üretimin son örneğini de Sharp markası verdi.

Sharp Aquos S3, iPhone X Modelini Andıran Bir Çentiğe Sahip

Daha piyasaya sunulmayan ancak 2018 yılının ilk 6 ayında sunulması beklenen Sharp Aquos S3 ile ilgili basına sızan görüntüler her ne kadar bulanık da olsa arka tasarımında bulunan çentiğiyle tıpkı iPhone X modelini andırıyor. Ön kısmı için görüntü olmayan Sharp Aquos S3 modelinin de bazı Çinli markalar gibi iPhone X modelini kısmen taklit ettiği açıkça görülüyor.

Kısa bir süre zarfında piyasaya sunulacak olan Sharp Aquos S3 model, bu yönüyle görüntüye ve tasarıma önem veren kişiler için güçlü bir seçenek olacaktır. Özellikle örnek olarak iPhone X modelinin seçilmesi bu potansiyeli daha da arttıracaktır.

Sharp Aquos S3 Modelinin Beklenen Özellikleri

Kesinleşmese de bazı haber ajanslarından alınan bilgilere göre Sharp Aquos S3 modeli tasarım olarak ayrıca markanın S2 modelini de anımsatacak. Sunulan habere göre ayrıca Sharp Aquos S3 5.99 inç 2160×1080 ekrana sahip olacak. 2.2 GHz 8 çekirdekli Snapdragon 660 işlemci özelliğini taşıyacak. 6 GB ram ve 128 GB kadar depolama alanı da olacak. Bunlara ek olarak Sharp Aquos S3 modelinin çift kameralı olacak ve 3100 mAh batarya özelliği ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Görüntü açısından zengin özellik ve kullanışlılık açısından fakir lakin fiyat açısındanda uygun olan tercihlerden yana karar kılanlar için ilgi çekici bir akıllı telefon modeli olacağa benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: