Kapat

Samsung Note 8 Pil Sorunu Telefonlar Toplatılacakmı?

Anasayfa
Gündem Samsung Note 8 Pil Sorunu Telefonlar Toplatılacakmı?

Samsung Note 8 Model Telefonlardan Bazıları Pil Tükendikten Sonra Bir Daha Açılmıyor

2017 yılında Samsung tarafından piyasaya sunulan ve akıllı telefon kullanıcılarından büyük bir ilgi gören Samsung Note 8 modeline sahip kullanıcılardan bazıları, telefonun pili tükendikten sonra bir daha açılmadığı konusunda şikayetlerini dile getiriyor.

Samsung Note 8 kapanma sorunu; İlgili telefon modeli gibi teknolojik ürünler ihmalden ya da elektronik veya donanımsal sorunlardan dolayı öngörülmedik bir şekilde arızalar yaratabiliyor. Büyük markalarda bile oldukça sık görülebilen bu durumda firmalar ya ürünleri geri toplayarak ya da farkı bir şekilde çözüm üretmeye çalışıyorlar.

Özellikle marka imajı açısından oldukça olumsuz bu durum karşısında şirketler gerekli her tedbiri alamaya çalışıyorlar. Ancak bütün tedbirlere rağmen bunun engellenmesinin güç olduğunu yaşanan son örnekle kolayca anlaşılabilir.

Samsung Note 8 Telefonlar Bir Daha Açılmadı

Büyük hayallerle Samsung markasının son amiral gemilerinden Note 8 sahibi olan bazı akıllı telefon kullanıcıları hayal kırıklığına uğradı. Yapılan şikayetler nedeniyle ortaya çıkan duruma göre şarjı biten Note 8 modeli bir daha açılmıyor.

Pili bitmeden şarj olmayacak şekilde tasarlanan Note 8 ancak pil bittikten sonra şarja takılabiliyor. Bundan dolayı  şarjı biten telefonlarını şarja takan Note 8 kullanıcıları telefonlarının bir daha açılmadığını belirtiyor. Amerika’daki Samsung kullanıcıları tarafından sık şikayet konusu yapılan bu durum Samsung Note 8 telefonlarının pil sorunu nedeniyle geri toplatılacağı haberlerinin yayılmasına neden oldu.

Sorunun Nedenine Göre Farklı Çözümler Sunulacak

Henüz Samsung firmasından resmi bir açıklama yapılmadı ancak ortaya çıkan durumun bir çok Note 8 kullanıcısını mağdur ettiğini söyleyebiliriz. Yayılan haberlere göre ise sorunun donanımsal ya da işletim sistemi ile mi ilgili olduğu araştırılıyor. Bunun incelenmesi ile ortaya çıkacak sonuç oldukça önemli.

Eğer sorun donanımsal ise yapılacak bir güncelleme ile sorunun çözülmesi mümkün değil. Bu durumda Samsung’un Note 8 pil sorunu olan modellerini toplaması gerekir. Ancak sorun işletim sistemi ile ilgili bir sorun ise yapılacak bir güncelleme ile ortadan kaldırılabilir. Bu durumda Note 8 telefonların geri toplanmasına gerek kalmayacak. Ancak nedeni ne olursa olsun. Samsung dev bir markanın böyle bir sorunu yaşatması Samsung telefon kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattığını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: