Kapat

Erkeklerin Giremediği Kadınlara Özel Ada Supershe Island

Anasayfa
Gezi Rehberi Erkeklerin Giremediği Kadınlara Özel Ada Supershe Island

Kristina Roth isimli girişimci bir kadın Finlandiya’da bir ada satın alır.Başlarda sadece bayan arkadaşlarını kabul ettiği bu ada gün geçtikce ‘erkeklerin giremediği ada’ olarak ün salmaya başlar.Bu durum beraberinde kadınlardan ilgi görmesini getirir ve Kristina Roth’da bu ilgiyi karşılıksız bırakmaz ve adayı sadece kadınlara yönelik bir tatil mekanına çevirir.

Tacizden Uzak Rahat Tatil

Bu durum Kristina Roth’un aşırı feminist olduğu düşüncesini akla getiriyor olabilir.Lakin onun gayet mantıklı açıklamaları var;Bu adayı sadece bayanlara özel hale getirmesinin en temel nedeninin dünya üzerinde gittiği her yerde kadınlara yönelik teşhir ve taciz girişimlerine şahit olduğunu,kadınların dünyanın hiçbir yerinde rahat edemediğini söylüyor ki bu konuda yanlış düşündüğüde söylenemez.

Erkek Sinek Dahi Giremiyor

Başlarda bu düşüncelerle satın almasada sonradan gelen talep Kristina Roth’un bu adayı;erkeklerin giremediği,kadınların özgürce,rahat rahat tatilini yapabileceği bir mekan haline getirmesine neden olmuş.Henüz faaliyette olmayan ada hazırlıklar tamamlandıktan itibaren sadece kadın misafirlerine hizmet vermeye başlayacak.

Süpershe Islan

Ada sadece kadınlara hizmet veriyor olmasından dolayı ‘Supershe Island‘ yani Süper Kadınların Adası olaran anılmaya başladı.Önümüzdeki Haziran ayı itibari ile dünya üzerindeki tüm kadınlara açık hale gelecek olan adaya tatil için talep yoğun.

Sadece Kadınlara Özel Lüks

Sadece kadın ziyaretcilerine hizmet verecek olan Süpershe Islan’ın bayanlar için lüks bir şekilde dizayn edileceği belirtiliyor.Ada konun itibari ile Finlandiya’nın başkenti Helsinki’ye olan yakınlığı nedeniylede tatil için avantajlı bir pozisyona sahip.

Erkekler Giremez!

Kadınlar tarafından büyük takdirle karşılanan bu girişimin erkeklerden nasıl tepkiler alacağı ise merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: