Kapat

Sabahları Kolay Uyanmak İçin 5 Yöntem

Anasayfa
Bilim&Kültür Sabahları Kolay Uyanmak İçin 5 Yöntem

Kimi insanlar gece insanıdır kimileri ise gündüz insanı. Gündüz insanları için sabah uyanmak çok sorun olmasa da gece insanları için ciddi bir sorundur ve bu insanlara sabahları kolay uyanmak için 5 yöntem tavsiye edilir. Sabah uykusunun çekiciliği yadsınamaz ve beş dakika daha uymanın keyfinden vazgeçmek çok zordur. Aynı zamanda çalışmak zorunda olmak sabah uykusundan da mahrum kalmak demektir.

Alarm Kurmak

Sabahları alarm ile uyanmak alışıldık bir uygulama fakat yatma saatinin belirlenmesi için kurulan alarm vakitli yatağa gitmeyi sağlayacaktır. Sabah uyanmak için alarm kurulduğunda da kişinin ulaşamayacağı mesafede olması gerekir.

Televizyon İzlemeyin

Yatmadan iki saat önce televizyonun önünden kalkılmasının büyük faydası görülecektir. Bu iki saatte kısa yürüyüşler yapmak, ertesi günün planlarını halletmek, kitap okumak ve ılık bir duş almak kişinin uyumasını kolaylaştıracak ve ertesi günün planları yapıldığı için kafaya takılan bir şey olmayacaktır.

Yatmadan Önce Tüketmeyin

Yatmadan önce açlık hissedildiyse hafif atıştırmalıklarla mideyi bastırmalı ağır gıdalardan uzak durulmalıdır. Çay, kahve, alkol ve sigara tüketmek insanı uyutmaz.

Su Bulundurun

Yatmadan önce başucunda bir bardak su bulunması ve sabah uyanıldığında suyun içilmesi kişinin kendine gelmesinde büyük rol oynar. Kafein almadan kendine gelemeyen insanlar sabah içmek için kafeinli bir içecek de bulundurabilir.

Yatakta Egzersiz Yapın

Uyanıldığında yatakta yapılacak küçük egzersizler vücudun harekete geçmesini sağlar. Bunu alışkanlık haline getirmek çok faydalı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: