Kapat

PayPal Hesabımı Türkiye’de Nasıl Kullanırım?

Anasayfa
Bilim&Kültür PayPal Hesabımı Türkiye’de Nasıl Kullanırım?

Bilindiği gibi PayPal geçtiğimiz yıllarda Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalmıştı. Hesaplarında para bulunan ve PayPal ile alışveriş yapan binlerce kullanıcı bir anda bu alışverişlerini nasıl yapacakları konusunda bir boşluğa düştüler. Çoğu insan uzun süre rutin olarak yaptıkları alışverişleri yapamadılar. İlerleyen zamanlarda ortaya çıkan PayPal benzeri yerli birkaç girişimde de özellikle yurt dışı alışverişlerde halen sorunlar çıkabiliyor.

Türkiye’den PayPal kullanmak mümkün mü? Evet mümkün. Birkaç ufak hile ile ülkemizden PayPal kullanmaya devam edebilirsiniz. Üstelik üyeliğinizin askıya alınması ya da hesabınızdaki parayı çekememe gibi sorunlarla da karşılaşmıyorsunuz. Yapılacak olan işlem aslında oldukça yasal ve halihazırda insanlar tarafından kullanılan bir işlem. İlk önce bilgisayarınıza kuracağınız bir VPN üzerinden PayPal sitesine gidip kendinize bir üyelik açıyorsunuz.  VPN üzerinden açtığınız için hangi ülke üzerinden bağlanıyorsanız o ülkeye ait geçerli bir posta adresi bulmanız gerekmekte. Örneğin VPN ile Almanya üzerinden bağlanıp PayPal’da hesap açıyorsanız size gerekli olan Almanya’da var olan gerçek bir posta adresi. Bunu bulmak oldukça kolay. Google’dan bir arama yaparak Almanya’da herhangi bir mağazaya ait adresi ve telefonu bunun için kullanabilirsiniz.

Kayıt işlemini bitirdikten sonra artık VPN çalıştırmadan PayPal sitesine girebilirsiniz. Yapılacak ikinci işlem ise PayPal’a kredi kartı tanımlamak olacak. Bu noktada Paypal Türk bankalarına ait kredi kartlarını kullanmaya müsaade etmiyor. Bunun için yapılması gereken kendinize bir sanal kart açtırmak. www.entropay.com adresine giderek burada kendinize bir hesap açıyorsunuz. Bu hesap üzerinden size sanal bir kredi kartı numarası veriliyor. Bunun için hesabınızda 5 dolarlık bir para olması gerekiyor. Kredi kartınızdan bu ödemeyi yapabilirsiniz.

Son olarak PayPal hesabınıza gidip size Entropay tarafından verilen sanal kart numarasını PayPal’a kaydetmek. Bu sayede paranızı Entropay’e, oradan da PayPal’a aktarabiliyorsunuz. Para çekme işlemleri de aynı şekilde önce Entropay’e geliyor ve oradan banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli nokta Entropay’in her işlem için sizden yüzde 5 oranında bir komisyon alması.

PayPal üzerinden alışveriş yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da alışveriş yaptığınız zaman kargo adresini değiştirmeniz ve kendi oturduğunuz adresi yazmanız. Hatırlarsanız PayPal’a üye olurken Almanya’daki bir mağazanın posta adresini kullanmıştık. Bazı alışveriş siteleri gönderim için PayPal üzerinde kayıtlı olan adresi kullanır. Ancak o kayıtlı adres sizin gerçek adresiniz değildir. Bu bakımdan yapacağınız alışverişlerde kargo adresini mutlaka değiştirmeyi unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: