Kapat

Okullarda Alınmış En Saçma 7 Yasak

Anasayfa
İlginç&Komik Okullarda Alınmış En Saçma 7 Yasak
okullardaki yasaklar

İnternette son zamanlarda öyle saçma yasaklarla karşılaşmaya başladım ki, bu yasaklarda onlardan birkaçı… Eminim okurken sizde çok şaşıracaksınız. İşte okullarda alınmış en saçma yasaklar…

 

7 Öğretmenlerin kırmızı kalem kullanması

okullardaki yasaklar

Bazı İngiltere okullarında öğretmenlerin, öğrencilerin kağıtlarına kırmızı kalem ile işaret koymasını yasaklamıştır. Çünkü kırmızı renk bu konuda öğrenciler için çok rahatsız edici ve olumsuz bir renk olarak görülür. Çocukların şevkini kırmamak için kırmızı kalem yasaklanmıştır ve çoğunlukla mavi ve siyah kalem kullanılmaktadır.

 

6 Oyun oynamak

okullardaki yasaklar

Birkaç eyalette ilköğretim öğrencileri için futbol, bayrak futbolu ve diğer rekabet oyunları oynama yasağı getirilmiştir. Yasağın sebebi ise bu tarz oyunların küçük çocuklar için uygun olmaması ve ilkokul öğrencileri için oldukça tehlikeli olması.

 

5 Cheetos yasağı

okullardaki yasaklar

ABD’de üç farklı eyalette bulunan ilkokullarda Cheetos tüketimi yasaklanmıştır. Yasağın sebebi ise çocukların abur cubur yemelerini önlemek. Cheetos’un zayıf besin değelerine sahip olması ve çoğu öğrenci tarafından öğle yemeği yerine tüketilmesi bu yasağı getirmeyi gerektirdi.

 

4 Kitap yasağı

okullardaki yasaklar

Çoğu okulda bazı tehlikeli fikirlere sahip ve rahatsız edici kitaplar yasaklanmıştır. Kitapların bazılarını okumuş ya da okuyan biriyle kesinlikle karşılaşmışsınızdır.  Bu kitaplar arasında Harry Potter(tüm serileri), Tom Sawyer’ın Maceraları, Hayvan Çiftliği gibi ünlü kitaplarda bulunmaktadır.

 

3 Babalar Günü kartları

okullardaki yasaklar

Babalar Günü kartları İskoçya’da bir çok okulda yasaklanmıştır. Böylece babası olmayan çocuklar kendini kötü hissetmeyecek ve üzülmeyeceklerdi. Ayrıca bu çocuklar için okullarda ve okul dışında bir çok etkinlik de düzenlenmektedir.

 

2 Pokemon Kartları

okullardaki yasaklar

Pokemon kartları Avrupa’da bir çok okulda yasaklanmıştır. Çünkü öğrenciler bu kartlar yüzünden sürekli tartışıp kavga etmekte, okulun huzurunu bozmakta ve kendi aralarında kart ticareti yapmaktaydılar. Kumar bağımlılığını engellemek ve kavgaların önüne geçmek için kesin çözüm yolunu bu kartları yasaklamakta buldular.

 

1 Kartopu Oynamak

okullardaki yasaklar

Önceden kışın okul bahçelerinde kartopu savaşları yapardık, çok eğlenceli zamanlar geçirirdik öyle değil mi? Gerçi bizim yeni nesilde bu konuda şanslı çünkü ülkemizde böyle bir yasak yok. Ama bazı ülkelerde ilkokul öğrencilerinin kartopu ile oynaması yasaklandı. Sebebi ise kartopu savaşlarının öğrencileri yaralama ve incitme riski.

 

Ayrıca ülkelerin almış olduğu en saçma yasaklar listemize de buradan göz atabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: