Kapat

Ninja Kaplumbağalar Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Anasayfa
Bilim&Kültür Ninja Kaplumbağalar Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Doksanların çocuklarının vazgeçilmez çizgi filmlerinden biridir Ninja Kaplumbağalar. Pizza kültürüne belki de onlar sayesinde ulaşmışızdır kim bilir? Yavaş bir havyan olarak bildiğimiz kaplumbağalar bir ninjacı olarak mutasyona uğramış bir şekilde çizgi karakterlere bürünerek karşımıza çıkıyorlar. 

Mutasyona Uğrayan Bir Geyik Hikayesi

Tüm çocukların kalbinde taht kurmuş olan Ninja Kaplumbağalar aslında bir çizgi karakter haline nasıl dönüştüler? Kevin Eastman ve Peter Laird evde oturmuş televizyon karşısında geyik yaparken birden karikatür çizmeye başlarlar. Bu iki arkadaştan Kevin, savaşçı bir kaplumbağa çizer ve günümüz Ninja kaplumbağaları bu şekilde ortaya çıkar. Evet işte her şey iki arkadaş arasındaki bir geyikten ortaya çıktı. Kim bilebilirdi ki bu ufak eğlenceli çizimlerin bir gün gelip çocukluğumuzu oluşturacağını? Bu kahramanların pizzayı çok sevmelerinin tek sebebi de aşçı olan Kevin olsa gerek.

Borç Para İle Bir Efsane Yaratmak

Çizgi kahramanlarımızdan bir kitap oluşturan ikili bu kitabı yayınlayacak parayı bulamazlar, borç para ile bir efsane yaratırlar ve bu efsane onların tüm borçlarını kapatacak üstüne bir de pizza zincirleri satın alacak kadar para kazandırır. Nerden nereye sözü işte tam da bu ikili için kullanılmış olmalı.

Rönesans Savaşçıları

Peki, ya bu Ninja Kaplumbağaların isimleri nereden geliyor? İşin içinde sanat varsa, sanatçılara da pay vermek gerek diyen ikili kahramanlara Rönesans çağındaki ressamlardan ve sanatçılardan isimler veriyor.  Raphael (Rafaello Sanzio), Donatello, Leonardo (Leonardo Da Vinci), Michelangelo (Michelangelo Buonarotti).

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: