Kapat

Makyaj Malzemelerini Temiz Tutmanın Yolları

Anasayfa
Kadın&Yaşam Makyaj Malzemelerini Temiz Tutmanın Yolları

Çok meşhur bir söz vardır, özellikle umumi tuvaletler de çok fazla kullanılır, “nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak.” Makyaj malzemeleri nasıl temiz tutulur diyenler için bizde bu sözü bir kez de burada kullanmak istedik.

Temiz Kız Makyaj Malzemelerinden Belli Olurmuş

Artık kızların temizlik anlayışını makyaj malzemelerine bakarak anlayabilirsiniz. Bir kızın makyaj malzemeleri temiz ise o kızla evlenin beyler. Peki bayanlar makyaj malzemelerini nasıl temizlemelisiniz, bunun için işiniz bittikten sonra makyaj fırçalarınızı mutlaka yıkamalısınız. Sert bir yüzeye fırçalarınızı su ile sürterek temizleyebilirsiniz.

Göz Kalemleriniz İçin Temizlik Önerisi

Kesinlikle göz ürünlerinizi bir başkası ile birlikte kullanmamalısınız. Temizlik için ilk olarak buna çok dikkat etmelisiniz. Daha sonra göz kalemlerinizi her kullanım için açarak kullanabilirsiniz.

Ruj Temizliği

Stick ruj temizliği her zaman daha kolaydır. Rujlarınızın ağzını pamuk ya da peçete yardımıyla silerek kullanabilirsiniz. Makyaj malzemeleri temizliği arasında en zor rujlar temizlenmektedir. Rujlarınızı uçuk varken kesinlikle kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Uçuk mikrobu rujunuza bulaştığında her kullanımda mikrop kapacaksınızdır.

Makyaj Malzemesi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj malzemelerini kullanırken mutlaka fırça ya da sünger kullanmalısınız. Bu şekilde daha temiz bir kullanım elde edeceksiniz. Fondöteni sürerken direk yüzünüze sürmek yerine sünger ile kullanımlarda yüzünüzdeki sivilce ya da yağların makyaj malzemenize bulaşmasını önleyebilirsiniz. Bu şekilde mikrop kapmadan daha temiz bir şekilde uzun süreli ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: