Kapat

Lenovo Yoga 720 İncelemesi ve Özellikleri

Anasayfa
Gündem Lenovo Yoga 720 İncelemesi ve Özellikleri

Önceki modellerine göre Lenovo Yoga 720 iyi bir sistem yükseltmesi olarak karşımıza geliyor. Doluluk boyutunda farklı çalışma imkanları sunan modelde başarılı teknik fonksiyonlar ve dokunmaktik ekran, aktif kalem, parmak okuyucu özellikleriyle birlikte yenilikleri beraberinde getirmiş. Gelin hep beraber içeriğe gidelim. 12, 13.3 ve 15 inçlik ekran boyutlu modelleri bulunan bu bilgisayarımızın ekran çözünürlüğü de full hd olarak kullanıcılara sunulmuş.

Güzel Tasarım

Sade hatların kullanıldığı ve göze hoş gelen bir tasarıma sahip. 4 farklı kullanım tipi kullanıcıya sunulmakta;Dizüstü bilgisayar, stant, çadır ve tablet olarak kullanılabilir. Özellikle çizim ile uğraşan kişiler adına oldukça rahat bir kullanım sunduğunu söylebiliriz. 1.3 kg ağırlığında olan bu bilgisayar da 2 adet USB Type-C portu, 1 adet USB 3.0 portu ile kulaklık girişi yer alıyor.

Güçlü İşlemci

Full HD IPS panel ekranıyla net bir görüntü sağlayan laptop, Intel Core i7-7500U işlemci bulundurmaktadır. 2.7 Ghz hız sağlayan bu işlemci 3.5 Ghz’a kadar hızını çıkarabiliyor. Ayrıca üzerinde ise 8GB DDR4 RAM bulundurmaktadır. Grafik işlemci olarak ise NVIDIA’nın GeForce GTX 1050 modeli kullanılmaktadır.  Onboard grafik işlemci olarakta Intel HD Graphics 620’yi görmekteyiz. İşlerinizi oldukça rahat görecek bir grafik işlemci serisi diyebiliriz. Laptopun performası sizin her türlü işinizi halletmenize kolaylık sağlamak için donatılmış. Günlük ofis işlerinizde, genel kullanımlarınızda yetecek hatta artacak güçtedir. Ses konusuna geldiğimiz de ise iyi bir şekilde donanımlanmış olan laptopta Dolby Audio Premium desteği sunarak kaliteli bir ses deneyimini sizlerle sunmaktadır. Bataryası bir gün içinde 8-9 saat gidebilecek bir kapasitededir. Laptopun sağ köşesinde bir parmak izi sensörü bulunmaktadır. Parola veya pin girmeden bu parmak izi sensörü ile oturumunuzu açmanız artık çok basit bir hal alıyor. Ayrıca üzerinde bulundurduğu webcam ile de oturum açmanız mümkün olmaktadır. Aktif kalem özelliği ile birlikte One Note, Paint 3D, Word, Powerpoint ve web tarayıcıları üzerinden kullanılabilen Windows Ink özelliklerini oldukça basit bir şekilde kullanmanız mümkündür.

Sizlere Lenovo’nun yeni serisi olan Yoga 720 ‘den bahsettik.Performans bekleyen kullanıcılar için tercih edilebilecek bir model olduğu gözlemlenen laptopun ilerleyen zamanlarda büyük ilgi görmesi muhtemel.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: