Kapat

Kozmetik Ürünleri Nasıl Saklamak Gerekir?

Anasayfa
Kadın&Yaşam Kozmetik Ürünleri Nasıl Saklamak Gerekir?

Kozmetik ürünlere hatırı sayılır paralar dökeriz. Haliyle onlardan uzun süre faydalanmak isteriz. Bunun için bu ürünlerin nasıl saklanması gerektiğini bilmeliyiz.

Kozmetik ürünler çeşit çeşittir. Kimi kapaklı kimi kapaksızdır. Bazıları şişede bazıları kutudadır. Kozmetik ürünler genel olarak sıcağı sevmez. Onları 25 derecelik bir sıcaklıkta, nemsiz ve mümkünse karanlık bir yerde muhafaza etmek doğru olacaktır.

Ürünlerinizi banyonuzda bulunduracaksanız neme maruz kalmaması için dolap içlerinde tutmalısınız. Her ürün buzdolabında muhafaza edilmez. Yapılan en büyük yanlışlardan biri de budur. Ambalaj üzerinde bulunan kullanım talimatlarına göre davranmalısınız.

Her ürün çeşidinin kendi bakım bilgisi bulunur. Rujlarınızı oda sıcaklığında saklamalısınız. En iyi sonucu almak için de bir fırça yardımıyla ruju dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Rimellerinizi yine rujlarınız gibi oda sıcaklığında tutmalısınız. Kirpikleriniz beslemeleri ve kurumalarını engellemek için içine birkaç damla hint yağı damlatabilirsiniz.

Bakım kremleriniz, buzdolabında saklamanız gereken ürünlerdendir. Onları buzdolabının alt raflarında muhafaza ederek uzun süre kullanabilirsiniz. Satın alırken ve kullanırken son kullanma tarihini kontrol etmeyi unutmayın. Kırışıklarınızı önlemek, gençleşmek ya da sadece cildinizi nemlendirmek isterken kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Göz kalemlerini düzgünce sürmek için ucunu iyi açmak gerekir. Ancak ısı nedeniyle yumuşayan kalemlerin ucu genellikle kalem açacağının içinde kırılır. Bunu engellemek için göz kaleminizi açmadan önce 2-3 dakika buzlukta bekletirseniz, kaleminiz sorunsuz şekilde açılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: