Kapat

Kemal Sunal Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Anasayfa
Bilim&Kültür Kemal Sunal Hakkında Bilinmeyen Gerçekler
Kemal Sunal Hakkında

Size, Türk sinemasına damga vuran, adını altın harflerle yazdıran bir adamdan bahsedeceğiz. Kemal Sunal!

Kemal Sunal, Türk sinemasının belkide en çok hatırlanan, hatırlanacak olan oyuncularındandır. Her oyuncu gibi onunda bilmediğimiz özel bir hayatı vardır. Günlük yaşantısında oldukça sakin ve yardımsever bir insandır. Bizse onu filmlerinden tanırız. Sevimli, şaşkın halleri gözümüzün önünden gitmez. Onlarca film çeken usta oyuncunun kendisi gibi filmlerinde de bir sürü gizem vardır. Filme kendimizi kaptırdığımız için değişen şekilleri fark etmeyiz.

1976 yılında Tosun Paşa filmi çekildi. Film komedi olduğu için bizler detayları araştırmadık. Delinoğlu ailesinde yer alan Akil Öztuna isimli yaşlı bir oyuncu vardır. Akil Öztuna’nın ölüm sebebi bu film olmuştur. Film çekimi sırasında Akil Öztuna bindiği deveden düşer ve o sırada iç kanama geçirerek ölür. Bu onun yayınlanan son filmidir.

Kemal Sunal’ın “Üç kağıtçı” filmi sırasında enteresan bir olay olur. Gördüğü rüyada Kemal Sunal öleceğinin söylenmesi üzerine ünlü oyuncu, “Benim bavullarımı toplamam 20 sene sürer” der. İşin garip kısmı da bundan sonra gerçekleşir. Kemal Sunal bu filmden 20 sene sonra hayata gözlerini yumar.

Kemal Sunal Hakkında

Kemal Sunal Hakkında

Unutulmaz oyuncunun oynadığı filmler yalnızca komedi değildir. O gülerken ağlatabilen, ağlarken güldürebilen bir oyuncudur. Bazı filmleri siyasi olarak büyük eleştiriler içermektedir. Uyanık Gazeteci adlı filmi bunlardan birisidir. Gazeteci Ali, filmde iki köy arasındaki kavgayı güreş yoluyla halleder. Filmin konusunda aslında barışın ne kadar kolay sağlandığı ön plana çıkar. Tabi barışı istemeyen insanlar da vardır. Gazeteci Ali, barış diye bağırırken kafasına vurularak öldürülür.

15 yıllık lise hayatı

Hababam sınıfını 2010 doğumlu çocuklar dahi biliyor. Sınıfta yalanan o atmosfer o kadar kalıcı ki günümüzde bile etkisini gösteriyor. Kemal Sunal inek şaban karakterinde bizzat kendi hayatını canlandırmıştır. Her sene sınıfta kalan inek şaban gibi Kemal Sunal da sınıfta kalır. Kemal Sunal liseyi tam 15 senede bitirebilmiştir.

Bir öğretmenin sayesinde tiyatroya başlayan Kemal Sunal’ın sinemaya geçişi de ilginç bir yolla olmuştur. Zeki Alasya “Sev Kardeşim” filmi ile sinemaya girmiş ve Ertem Eğilmez’i de tanımaktadır. Kemal Sunal ile beraber oynadıkları tiyatroya onu da davet etmiştir. Ertem Eğilmez’in de bir oyuncu arayışı vardır. Oyuncuda ki tek kriteri uzun boylu olmasıdır. Çünkü filmde Tarık Akan bir basketbolcudur. Onun yanında duracak olan kişilerin kısa olmaması gerekir. Kemal Sunal filmde oynar, tabi tepkiler geldiğinde Kemal Sunal’ın ne kadar iyi bir oyuncu olduğu ortaya çıkmıştır. O küçük rolü herkes tarafından konuşulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: