Kapat

Katlanabilen Otomobil

Anasayfa
Gündem Katlanabilen Otomobil

Günümüz otomobil teknolojisi gerçekten oldukça ileri seviyelere ulaşmış durumdadır. Firmalar arasındaki rekabet öğle bir hal almış durumdaki birbiri ardına son derece lüks ve kaliteli otomobiller piyasadaki yerini almaktadır. Bunun sonucu olarak en büyük sorun arabaların park etme yerlerinde yaşanmaktadır. Katlanabilen otomobil projesi ile artık bu sorunun tarihe gömülmesi planlanmaktadır.

Günümüzde artık otomobiller için akılcı çözümler son derece önem kazanmaktadır. Az benzin tüketen otomobiller,daha dayanıklı otomobiller derken artık katlanabilen otomobil ler ile otomobil piyasasının yenilik akını uç noktaya ulaşmış durumda.Bu proje başarıya ulaşması durumunda geleceğin otomobil trendlerine şimdiden yön verecek bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Katlanabilen Otomobiller İle Park Derdine Son

Katlanabilen otomobiller ile park derdine son verilecek olması şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırmakta. Özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan insanların en büyük sorunu park yeri bulabilmek. Hatta günlerinin büyük bir bölümünü park yeri aramakla geçiren insanlar bile bulunmakta. Bu durum haliyle oldukça sinir bozucu bir hal almaktadır.

Japon bilim adamları bu durumu göz önünde bulundurarak geliştirdikleri katlanabilen otomobil projesi ile arabalar saniyeler içinde katlanıp küçülmekte ve dört tekeri de dönebildiği için dar alanlara bile saniyeler içerisinde rahatça park yapabilmekte. Bu şekilde park yeri bulmak ve par etmek için ayrılan zaman artık insanlara kalmakta ve park esnasında trafiğin yavaşlamasının da önüne geçilmiş olmaktadır.

Araç şuan için 2 kişilik ve elektrikle çalışacak şekilde dizayn edilecek. Eğer proje başarıya ulaşırsa 4 kişilik ve daha güçlü motora sahip olanlarında üretilmesi planlanmakta. Yapılan planlamalar doğrultusunda araç Mart 2018 tarihinde yollara çıkacak gibi görünüyor. Ve şimdiden oldukça tatminkâr sayıda sipariş almış durumda.

Katlanabilen Otomobil Fiyatları

Katlanan otomobil fiyatları ise şimdilik biraz pahalı durumda. Tabi bunun ana nedeni daha seri üretime geçilmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Ortalama 70 bin Dolar gibi bir fiyattan satılan bu otomobiller şimdiden 120 adet sipariş almış durumda ki ilgide gittikçe artmakta.

Geleceğin otomobil projesi olarak görülen Katlanabilen Otomobil de fiyatlar biraz daha düşürülüp,motor gücü biraz daha yükseltildiği takdirde oldukça popüler bir ürün haline dönüşecek ve yüksek müşteri potansiyeline ulaşılacak olduğunu varsaymak çokda zor olmasa gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: