Kapat

Kahve İle İlgili Yanlış Bilinenler

Anasayfa
Bilim&Kültür Kahve İle İlgili Yanlış Bilinenler

Sabahları sıcacık yatağınızdan işe gitmek için kalkıp güne kahveyle başlayanlardan mısınız?  O zaman kahve hakkında yanlış bilinen gerçeklerle kahveyi daha çok mu seveceksiniz yoksa vaz mı geçeceksiniz bir bakalım.

Hayvan Dışkısından Üretilen Kahve Efsanesi

Kahvenin çok fazla yaygınlaşması ve bir kültür haline gelmesi ile birlikte, en kaliteli kahvelerin hayvan dışkısından üretildiği haberleri ortaya çıkmaya başladı. Bu haberler için yalan demek pek mümkün değil fakat firmalar size direk hayvan dışkısı içirmiyorlar. Kahve çekirdekleri iyi gübre ile daha kaliteli ve lezzetli hale geldiği için fil dışkısı ile gübreleme yapılan kahveler daha lezzetli oluyor. Yani kahve diye fil pisliği içmiyoruz.

Her Şeyin Fazlası Zarar

Kahve içmek sağlığa zararlı mıdır,  kalp krizine neden olur mu, gibi efsanelere de inanmamak gerek. Kahve iyi bir uyarıcıdır ve sizin güne ayık bir şekilde başlamanıza yardımcı olur. İçerisindeki kafein çok fazla kahve tüketiminde zararlıdır. Günde 10 bardak kahve içmiyorsanız bugün ölmeyeceksiniz demektir.

Kahve İçtim Uykum Kaçtı

Geceleri yatmadan önce kahve içmek uykunuzu kaçırır efsaneleri de gerçek değil elbette. Kafein vücuttan çok kısa bir sürede atıldığı için gece yatmadan önce 2 bardak kahve içseniz bile uykuya dalma gibi bir problem yaşamayacaksınız.

Balzac Tarzı Kahve

Fransız yazar Honore, Balzac kitabını yazarken 50 bardak kahve tüketiyormuş. Kitap yazmak isteyenlere duyurulur. Kahve ile ilgili yanlış bilinenler denildiğinde daha pek çok konu olsa da siz sevdiğiniz şeylerden efsanelere göre hareket ederek vazgeçmeyin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: