Kapat

Kahvaltıda Yemek İçin Yumurtadan Sanat Eseri Yapmak

Anasayfa
İlginç&Komik Kahvaltıda Yemek İçin Yumurtadan Sanat Eseri Yapmak

Pek çok insan için tatil sabahı oturup güzel bir kahvaltı yapmak eşsiz bir keyif. Bunu daha da keyifli bir hale getirmek isteyenler içinse çok faklı yöntemler mevcut. Kimi insan elinde gazetesini olurken, kimisi de bir taraftan kahvaltısını yaparken diğer taraftan televizyondaki sabah programlarını izlemeyi sever. Ancak çok daha başka şekillerde kahvaltınıza renk katmanız da mümkün.

Meksikalı Michele Baldini, kahvaltı sofralarını biraz daha keyifli bir hale getirmek için yapmış olduğu omletleri çeşitli şekillere sokmaya başlamış. Yaptığı omletleri Instagram ve Facebook gibi sosyal medya organları üzerinden paylaşınca bu beceresi on binlerce kişi tarafından takip edilir olmuş. Bu sayede ün sahibi olan Baldini, kendisini bir yiyecek sanatçısı olarak tanımlıyor. Bu omletleri hazırlarken ilham aldığı kişi ise Van Gogh. Van Gogh, kendisinden ilham aldığını söyleyen böyle bir kişinin ortaya çıkardığı işleri görseydi nasıl bir tepki verirdi bilinmez. Ancak on binlerce takipçisinin olması en azından şu an için kendisini Van Gogh’tan daha popüler bir hale getirmiş durumda.

Michele Badini, bu omletleri yaparken sadece yumurta ve spatula kullanıyor. Bu sayede istediği gibi yumurtalara şekil verebiliyor. İlk bakışta basit çalışmalar gibi görünse de arkasında gerçekten bir emek olduğu biraz daha dikkatli bakınca çok net fark ediliyor. Kullanılan malzeme fırça, boya ya da renkli kalem olsaydı bu iş biraz daha kolay olabilir. Ancak kullanılan malzeme yumurta olunca bunu kontrol edip istenilen şekle sokulması biraz maharet istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: