Kapat

Kadınlar Sakallı Erkek Modası Hakkında Ne Düşünüyor?

Anasayfa
Gündem Kadınlar Sakallı Erkek Modası Hakkında Ne Düşünüyor?

Son zamanalar da erkekler de bir akım olarak ilerleyen sakallı erkek modası kadınlar da nasıl bir etki bırakıyor olabilir?

Çoğu kadın bu konuda sakalın erkeklere yakıştığını savunurken, beğendiğini hatta erkeklerin sakallıyken daha seksi olduğunu savunurken, bir kesim ise kötü bir görünüm verdiğini dile getiriyor. Ancak bunların oranları nasıl? İşte asıl merak edilmesi gereken nokta da bu. Yapılan anketlere göre çoğu kadının, sakallı erkekleri daha çok beğendikleri ortaya çıktı. Bunun nedeni ise son zamanlarda salaş bir moda olması. Bununla birlikte pek çok ünlünün de sakallı olması erkeklerin bu modaya uymasının sebepleri arasında. Örneğin Dan Bilzerian’ın sakallı olması ve etrafında onca güzel bayanın olması erkeklerin bu modaya yönelmesinin sebepleri arasında.

Tabi ki her erkeğe sakal yakışacak diye bir durum yok diyenlerde var. Bazı bayanlar sakallı erkeklerden öperken battığı için şikâyetçi olsa da genel durum sakallı erkeklerin bayanlar tarafından daha çok ilgi gördüğü yönünde.

Erkekler ise geleneksel bir yaklaşımla bu durumu erkek dediğin sakalından, bıyığından belli olur diyerek savunuyorlar. Ancak bunun altında aslında her erkeğin kendisine rol model olarak aldığı bir sakallı ünlünün bulunması. Sakallı erkek modasında en çok tercih edilen model ise kirli ve uzun sakal. Özellikle uzun sakal modası ileri yaşlardaki insanlar tarafından itici olarak bulunmakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: