Kapat

İş Görüşmesine Giderken Giyilecek Kıyafetler

Anasayfa
Kadın&Yaşam İş Görüşmesine Giderken Giyilecek Kıyafetler

İnsanlar günlük hayatlarında giyim konusunda farklı seçimler yapabilirler fakat iş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler özenle seçilmelidir. Karşıdaki insana görüşmenin ciddiye alındığının ifade edilmesi önemlidir. Bu arada iş görüşmesine giden kişi dinlenmiş ve uykusunu almış olmalıdır. Her zaman ilk izlenim çok önemlidir ve ciddiye alınmak için iyi bir izlenim bırakmak gerekir.

Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Kurumsal bir şirkete iş başvurusu için gidecek erkekler mutlaka takım elbiseli ve kravatlı olmalıdır. Takım elbisenin altına giyilen ayakkabının da klasik bir model seçilmesi gerekir. İş görüşmesine giderken giyilecek takım elbisenin desensiz bir kumaştan ve koyu renk olması tavsiye edilir. Takım elbise seçimi için lacivert veya koyu gri oldukça uygun renklerdir. Giysilerde renk uyumu yakalanması bırakılacak intibada etkili olur.

İş verenin size ilk olarak giyiminizle puan vereceğini unutmayın. Takacağınız bir kravat bile işi ne kadar ciddiye aldığınızın bir göstergesi olacaktır.

Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kadınlar erkeklerden çok daha fazla alternatife sahiptir fakat iş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler ne abartılı ne de çok sönük durmamalıdır. Kurumsal firmalara iş görüşmesine giderken kadınlara da ceket giyilmesi önerilir. Ceket ve pantolon takımlar, etek ve ceket takımlar rahatlıkla kullanılabilir. Kadınlar da renk seçimlerini lacivert, gri ve siyahtan yana kullanmalıdır. Takımın içine giyilecek gömlek ve kullanılacak ayakkabıda da sade seçimler yapmak gerekir.

Saç ve Makyaj

Kadınlar saç ve makyajlarının abartılı olmamasına özellikle dikkat etmelidir. Saç için düz fön oldukça uygundur ve ağır parfümler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Kadınlar frapan değil temiz ve bakımlı gözükmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: