Kapat

iPhone 8 Plus Özellikleri ve Analizi

Anasayfa
Gündem iPhone 8 Plus Özellikleri ve Analizi

iphone 8 Plus Hakkında Herşey

iphone X ile beraber çıkan ve size bahsedeceğimiz en yeni iphone modelinden biri iPhone 8 Plus özellikleriyle karşınızda. İphone 7 Plus’a benzeyen İphone 8 Plus, daha güçlü donanıma sahip ve AR desteğiyle birlikte gelmektedir.

iPhone 8 Plus özellikleri

Apple, iphone 4 ile başladığı cam arka kapağı İphone 5’te bırakmıştı. Apple bir değişiklik yaparak İphone 8’ler ile birlikte tekrardan cam arka kapağa geçiş yaptığı görülüyor. Önceki modellerinde olan bu cam bu defa dayanıklılığı oldukça arttırılmış olarak karşımıza geliyor.

Telefonu kullananlar İphone 7 Plus’a göre daha çizilmeye dayanıklı olduğunu söylemektedirler.

Apple Yeni İşlemci Gücü A11 Bionic

Yeni çıkardığı modellerde Apple A11 Bionic işlemcilerini kullanan Apple güçlü bir donanın ile 6 çekirdekli olarak İphone 8 Plus’a ev sahipliği yapan bu işlemciyide müşterilerin ilgisine sunmuştur. A11, iPhone 7 serisinde yer alan A10 Fusion’a oranla hem daha performans verici hem de daha güçlü bir işlemci olarak tasarlanmıştır. 5.5 inçlik Retina HD ekranı bulunan telefonu 3D Touch teknolojisiyle donatan Apple renklerin daha canlı olarak görünmesini sağlamaya çalışmıştır.

Önceki serilerinde bir çözünürlük farkına gitmeyen şirket iPhone 8 Plus’ın ekranında kullanıcılara 1080 x 1920 piksel çözünürlük ve 401 ppi piksel renk yoğınluğu sunmaktadır.

Kamera da gözle görülür bir şekilde iyileşmeye gidilmiştir.

Yeni işlemcisinin içerisindeki görüntü sinyal işlemcisi özelliği ile iPhone 8 Plus’ın, ışığın düşük olduğu ortamlarda daha başarılı görsellere ulaştırmakta ve çözünürlüğü yüksek olan videolar çekilmesine imkan sunmaktadır.

Önceki serisi olan İphone 7 Plus gibi bu telefonda da arkasında çift kamera kombinasyonu görüyoruz ve bu kamera 4k çekim yapabilmektedir.

Gerçekciliğin arttırılmış olduğu kamera da Portrait Lighting isimli yeni bir özelliği kullanıma sunan Apple, bokeh efekti konusunda da ilerleme göstermiş görünüyor.

3 GB RAM bulunduran akıllı telefon, 64 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrı olarak da iPhone 8 Plus, kablosuz şarj ve hızlı şarj desteğiyle beraber, Bluetooth 5.0 gibi özellikleri de içinde barındırıyor.

Kısacası yeniliğin farkını tadacağınız bir İPhone sizleri bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: