Kapat

İNANILMAZ 10 TÜRK MİMARİ HATALARI

Anasayfa
İlginç&Komik İNANILMAZ 10 TÜRK MİMARİ HATALARI

Burdan bu mimarileri yapanlara sesleniyorum; gerçekten bunları yapmak için çok düşündünüz mü ? Bu inanılmaz zeka üstü yapıtları sizin için bulduk gelin hep beraber inceleyelim.

1-

 

İlk görselimizden başlayalım. Sorarım sana ey müteahhit daha nereye gidiyorsun dur artık. Ama görünüşe göre ilk uzaya çıkan adam olarak tarihe geçmek istiyor. Bu daha nereye kadar gitti bilmiyorum ama tek odalı ve bu kadar yüksek katlı yer ne kadar güvenilir, oturan nasıl oturur yada en üstte çıkan varsa oraya nasıl çıkar bilmiyorum ama tavsiyem yanından bile geçmemeniz .

2-

 

 

 

İlk bakışta anlamayabilirsiniz ama biraz daha bakınca anlamsız olan o balkonları görebilirsiniz. Benim bildiğim evin balkonu çıkılabilir bir yer olmalı ama bunda tek yol yandaki pencereden bir ninja edasıyla balkona atlamak. Balkona atladıktan sonrada iş bitmiyor bide ordan çıkması var. Ama şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, hırsızlar bu eve girmeyi kesinlikle denemeyiniz zaten deneseniz de vinç le falan gelirsiniz artık.

3-

 

Muhteşem bir mimariyle gene baş başayız. Benim fikrimce bunu yapan adam yandaki ofiste falan çalışıyor. Yataktan kalk hemen bir şeyler giy hop kapıdan geç ofistesin. Yani nasıl böyle bir şey olur bilmiyorum ama azıcıkta şurdan giriyim der gibi yapmış bina. Bu mimariyi yapanın da ellerine sağlık gerçekten tebrik ediyoruz.

4-

 

Bu mimari de ise olay çok basit . Eğer bitiş noktasında oturuyorsanız bir yangın durumunda kurtuldunuz demektir. Eğer üst katlarda oturuyorsanız hayat size gerçekten çok zor . Ya üst kattan atlayıp yangın merdivenini tutturacaksınız ya da bir köşede sessizce ölmeyi bekleyeceksiniz. İkisini de dene tarafını seç demek kalıyor bize de.

5-

 

Birbirinden ayrılamayan kankalara müjde! Evet yanlış duymadınız , birbirinizden ayrılamıyor musunuz ? sürekli birlikte mi olmak istiyorsunuz ? Tamda size göre olan bu tuvalet mimarisini sizin için bulduk . El ele tutuşup ayin niteliğinde gerçekleştireceğiniz bu tuvalet macerasına herkesi bekleriz.

6-

 

Gözlerim kanıyor lafını duyar gibiyim . Harbiden de gözleri kanatacak bir mimari yapı daha karşımıza çıkmış bulunmakta . Neler oluyor hangi kafayla yapıyorsunuz bunları bilmiyorum ama muhteşem bir sanat eseri olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Bu yazıdan sonra bir çiçek yaptırıp bunu yapan adama göndermek istiyorum.

7-

Aslında bu bir mimari hata olarak bakamayız ama uçmaz inşallah diyebiliriz. Herhangi bir hata olmasa da isminden dolayı dikkat çeken bu binada o isim bilerek mi konuldu yoksa istemeden mi konuldu bilemeyiz ama gayet başarılı olduğunu söyleyebiliriz . Biz beğendik zaten mizahi yüksek olan bir ülke de yaşıyoruz bunlar da gayet normal şeyler artık.

8-

Oooo mükemmel bir mimari daha . Neler oluyor, böyle bu mimari bize ne anlatmak istiyor.  Demek istiyor ki ‘abi sen geç tuvaletini yap bende elimi yıkayım beraber geçelim sohbet muhabbet olur hem’ başka bir açıklaması yok bu mimarinin . Ayakta alkışlıyoruz , saygıyla eğiliyoruz .

9-

Ya en zirveye çıkacaksın , ya da öleceksin merdiveni . Anlamadığım tek nokta şu siz o merdiveni oraya nasıl yaptınız. Ama yapmışsınız zor olan şeyi becermişsiniz bize de tebrik etmek düşer .

10-

 

Aslında aralarında en normali olarak duran mimari olarak bakabiliriz. Tek anormallik minare ile apartmanı o kadar bitişik yapmak zor olmadı mı ? Gerçi bunu söylemem çok saçma olur . Türk’e imkansız de otur izle.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: