Kapat

Birbirinden Harika 10 Büyüleyici Duvar Resimleri

Anasayfa
İlginç&Komik Birbirinden Harika 10 Büyüleyici Duvar Resimleri

Dinlenebileceğimiz ve gerekli konforu bulabildiğimiz tek yer olduğu için zamanımızın çoğunu evde geçiriyoruz. Bu sebeple evlerimizi süslemeye ve dekorasyonunu zaman zaman daha nitelikli ve daha etkileyici hale getirmeye önem veriyoruz. Sokaklara ne oldu? Onlar kimsenin umrunda değil, çünkü onlar bize ait değiller. Sıkıcı gözükse de onları daha gösterişli olması için süslemeye çalışmıyoruz. Bu sıkıcı sokakları biraz daha eğlenceli hale getirip gösterişli yapmak için uğraşan mükemmel yaratıcı sanatçılar var. İşte onların yaptığı harika duvar resimlerine gelin birlikte şaşıp kalalım.

10.) Büyük vahşi Kedi

Gris, renkli duvar resimleri ve yaratıcı stili ile tanınan bir Fransız sanatçıdır. 2015 yılında Fransa’nın Toulouse kentinde bu inanılmaz duvar resmini çizdi. Duvar büyük bir vahşi kediyi gösteriyor. Ancak bu vahşi kedi bileziklere benzeyen renkli halkalarla oluşturulmuş gibi duruyor. Sanatçımız o havayı bu resimde vermiş.

9.) Parça Tablo Havasında Bir Yapıt

Nychos, ayrıntılı duvar resimleri ile tanınan Avusturyalı bir sokak sanatçısı. Bu küçük ayrıntılara dikkat etme konusunda oldukça başarılıdır. Bu nedenle, Nychos’un duvar resimlerinde sunduğu hayvan ve insan figürleri anatomik olarak tasvir edilmektedir. Nychos, bu duvar resmini 2015 yılında konteynır tarzında üst üste dizilmiş olan kasalara çizdi.

8.) Krom Köpek

Bu metalik ve parlak duvar, Jose De Diego Ortaokulundaki Ham Proje için Bik Ismo tarafından boyandı. Bik Ismo, muhteşem ve eşsiz bir duvar resmi oluşturmak için sprey boya kullandı. Tamamen bitirmesi ve nefes kesen güzelliğinin tadını çıkarmamıza izin vermesi dört gün sürdü.

7.) Nausee

Charles Leval ya da Levalet, bilindiği gibi etkileyici duvar resimleri ile tanınan bir Fransız sanatçıdır. Çizimlerini, hayal gücünü çevredeki objeler ile birleştirerek yapan sanatçı resimden de görüldüğü gibi mükemmel çizimlere imza atıyor. Burada sunulan duvar resmi Nausée olarak adlandırılıyor ve 2015’te Paris’te yapıldı.

 6.) Güvercin

Eğer hayvanları ve kuşları sevenlerden biri iseniz, mutlaka bu duvar resmini seveceksiniz. Bu bina yaklaşık 32 metre yüksekliğinde ve 11 kattan oluşmaktadır. Duvarı boyayan sanatçı serbest çalışan yani asıl işi bu değil, Stefan Thelen’dir.

5.) Kadın Portresi

Xav, yeteneği ve gerçekçi portreleri ile tanınan bir diğer sanatçımız. Bu işi kendi kendine öğrenmiş yani herhangi bir ders almamış. Xav, yaratıcı bir sokak sanatçısı olmanın yanı sıra dövme sanatçısıdır. Benzersiz resim tekniği, onu sadece İspanya’da değil, tüm dünyada en iyi sokak sanatçılarından biri yapıyor.  Xav’ın yarattığı en yeni duvar resimlerinden biri olan “Kadın Portresi” büyüleyici ve daha önce yarattığı diğer duvar resimleri gibi muhteşem güzellikte.

4.) Uyuyan Kız

Julien Malland, aynı zamanda Seth Globepainter olarak da bilinir ; Çin, Hindistan, Meksika, Kanada ve daha pek çok farklı ülkelerde renkli duvar çizimleri yapan bir Fransız sokak sanatçısıdır. Çevredeki ortamda ve duvar resmini seçtiği yerlerde gerekli ilhamı buluyor. Seth’in büyük boyutlu duvar resimlerinden çoğu, çocukları tasvir etmek için ortaya çıkıyor ve bu yüzden renkli görünüyorlar.

3.) Ağaçların arkasında

Bu büyüleyici duvar resmi, Gama Galerisi olarak da bilinen yaratıcı sanatçı Gamma Acosta tarafından boyandı. Büyük boyutlu duvar resimleri oluşturma da oldukça yetenekli birisi. Bu tarz resimleri yapmaya daha çocukken başlamış, yani daha küçükken ne kadar yetenekli olduğu belli olmuş bir isim. Gamma’nın yaptığı bu büyüleyici resim en iyi sokak portrelerinden biri olarak gösteriliyor.

2.) Guardo Rios

Artur Bordalo ya da yaygın olarak bilinen Bordalo II, diğer sokak sanatçılarından tamamen farklı bir Portekizli sanatçıdır. Bunun nedeni, duvarları ya da binaları boyamak için para talep etmiyor olması. Oluşturduğu göz kamaştırıcı duvar resimleri çevre bilincini yansıtıyor. Çöp sorununu çözmek için duvarlarında denemeler yapmaya çalışıyor. Eski lastikleri, hurdaları ve alüminyum tenekeleri kullanarak bu güzellikte sanat eserleri oluşturuyor.

1.) Herkes Arıyor

İlk gördüğünüzde duygularınıza çabucak dokunabilen siyah beyaz bir duvar. Duvar bize herkesin yaşadığı hikayeleri anlatıyor.  Bazı insanlar aşkı ve umudunu ararlar, diğerleri ise yalnızlıktan muzdariptir. Duvar, Milano’da Francesco Camillo Giorgino olarak da bilinen İtalyan sanatçı Millo tarafından yaratılmıştır. Büyük boy duvar resimleri yapıyor ve sanatçı çalışmalarında çok nadiren renk kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: