Kapat

Huawei P20 Adına Çıkarılan Birçok Sızıntı Ve Yeni Amiral Geminin Detayları!

Anasayfa
Gündem Huawei P20 Adına Çıkarılan Birçok Sızıntı Ve Yeni Amiral Geminin Detayları!

 

Huawei firması yakın zamanda Mate 10 ve Mate 10 Pro modelleri ile ortalığı kasıp kavurmuştu fakat P10 modelinden sonraki modelin P11 adı ile mi yoksa P20 ismi ile mi çıkacağı herkesin ağzında dolanan bir dedikoduydu. Bu konu artık dedikodu olmaktan çıktı çünkü gelen yeni sızıntıların da gösterdiği üzere yeni çıkacak amiral gemisinin adı P20 olacak. Ve P11 adındaki diğer bir telefonu ise Nisan ayında tanıtılmaya hazırlanıyor.

P20 İle Huawei Bomba Gibi Geliyor!

Huawei’in yeni amiral gemisi olma ünvanını taşıyacak olan P20’nin tek bir segmentte çıkmayacağı detayı elimize geçti. Bu modellerin isimleri sırasıyle P20, P20 Lite ve P20 Plus olacak. Bu değişen veya merak edilen bir detay değil evet. Çünkü P8, P9, P10 gibi modellerde de bu detayları görmüştük. P20 olarak adlandırılan modelin kod adı “Emily” olarak belirlenmiş. Başlangıç modeli olarak sunulması planlanan P20’nin renkleri ise seramik siyah ve alacakaranlık seçenekleri ile sınırlı olacak. P20 Plus’a verilmesi beklenen kod adı ise “Charlotte”. Yeni Charlotte’nin de renkleri farklı olmayacak ve aynı iki renkte sunulacak. Fakat P20’nin küçük kardeşi olan P20 Lite’ın kod adı ise “Anne” olarak belirlenecek. Bu modelinde 3 farklı renk modeline sahip olması düşünülen ve planlandığı umulan renkler ise Sakura Pembesi, Gece Yarısı Siyahı ve Kadife Mavisi şeklinde olacak.

Huawei P20 Ne Zaman Tanıtılacak?

Bu konuda net bir bilgi olmaması ile birlikte şirketten gelen resmi açıklama dışında başka bir kaynak bulunmamaktadır. Fakat Dünya Mobil Kongresi kapsamında tanıtım sezonunun dışında tanıtacağını duyuran Huawei merakları üzerinde toplamayı çok iyi biliyor. Bu sefer Samsung’un S9 ve S9+’ı ile yarış yapma niyeti olmadığını açıkça belirten Huawei her firmadan çok daha farklı bir telefon ortaya koyabilir. Gelen bir diğer sızıntı da yeni amiral gemisinde Kirin 970 yonga setinin kullanılacağı detayıdır. Daha düne kadar kesin bir şekilde Dünya Mobil Kongresi kapsamında duyurulması kesin olarak düşünülen P20’nin analistlerin tahminlerine göre bir yaz aşkı olabileceğini ve Haziran ayında tanıtılabileceğini düşünmekte fayda var. Ancak bazı Çinli analistlere göre ise tanıtım Ağustos’a kadar, piyasaya dağıtım ise Kasım’a kadar sürebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: