Kapat

HTC U12 Çerçevesiz Ekran İle Görücüye Çıkıyor

Anasayfa
Gündem HTC U12 Çerçevesiz Ekran İle Görücüye Çıkıyor

Bir zamanların en beğenilmekte olan akıllı telefon üretici firmalarından biri olan HTC tekrar eskiden sahip olduğu yere ulaşmak için çerçevesiz ekran modasının olduğu bu dönemde HTC U12 modelini piyasaya sürmek üzere. Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi olan HTC firması popüler olduğu dönemleri geride bırakmasına rağmen şirketin amiral gemisi olarak piyasaya sürdüğü son modeli olan U11 2017 yılında pek de kötü bir performans göstermedi. Akıllı cep telefonu piyasasında oluşan ağır rekabet koşulları yüzünden U12 modelini piyasaya sürmeden önce HTC bu model üzerinde bazı değişiklikler yaptı.

Htc U12 Özellikleri

 

Bugüne kadar piyasaya sürdüğü telefonların kamera özellikleri sayesinde uzun bir süre yüksek beğeniler kazanan HTC, son yıllarda Çinli firmaların büyük atak geliştirilmesi ve yüksek seviyedeki amiral gemileri piyasaya sürmesi nedeniyle istediği yere ve konuma bir türlü ulaşamadı. Buna rağmen köklü bir telefon üreticisi olan HTC firması tekrar toparlanarak atağa geçti ve akıllı telefon piyasasındaki pastadan daha büyük bir pay almak için son dönemde akıllı telefonlarda moda olan ve sıkça görülen çerçevesiz ekran modası ile alakalı bir tasarıma sahip olan U12 modeli ile karşımıza çıktı. HTC tarafından piyasaya sürülen U11 modelinden daha ince bir ekran ile piyasaya giriş yapacağı tahmin edilen HTC U12 modeli daha küçük bir çerçeveye sahip olmasının yanı sıra 4K çözünürlüklü ekranı ile piyasada yer tutmaya çalışacak.

Snapdragon 845 ile güçlendirilmiş olan HTC U12 parmak izi ile sahibini tanıma özelliğine sahip olup son dönemin modasına uygun olarak parmak izi tarayıcısının telefonun arkasında olması ve çift kameraya sahip olması gibi teknolojik yenilikleri barındırması bekleniyor. Akıllı telefon piyasasında eski yerini almak isteyen Tayvan merkezde üretici firma HTC için oldukça kritik bir hamle olacak olan U12 modeli uygun fiyatlı olması halinde tekrar akıllı telefon piyasasında eski konumuna ulaşmasının yanı sıra piyasanın dengelerini değiştirebilir. HTC U12 modelinin kısa süre içerisinde piyasaya sürülmesi ve piyasaya hızlı bir giriş yapması bekleniyor.

Modeli merakla bekleyen kullanıcı kitlesinin şimdiden oluştuğunu söylemekte mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: