Kapat

Hamilelik Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Anasayfa
Kadın&Yaşam Hamilelik Sonrası Kilo Verme Yöntemleri

Hamilelik kadın bedeninde büyük değişiklikler yaratır ve en başta da alınan kilolar gelir. Hamilelik esnasında beslenmeye dikkat edilirse fazla kilo almadan hamileliğin sonlanması mümkündür. Fakat fazla alınan kilolar varsa hamilelik sonrası kilo verme yöntemleri ile verilebilir.

Vücudunuza Zaman Tanıyın

Hamilelikten sonra kilo vermek için çok acele etmemek gerekir. Kadın vücudu hamilelik ve doğum esnasında birçok değişim yaşar bu nedenle vücudun toparlanması için zaman tanımak gerekir. Ayrıca emzirme döneminde ağır diyetlere girilmesi de önerilmez.

Diyetisyene Görünün

Doğumun üzerinden birkaç ay geçmesi beklendikten sonra bir diyetisyen kontrolünde kilo vermeye başlamak sağlıklıdır. Diyetisyen size hem uygun diyeti hazırlar hem de sütün azalmaması için gereken önlemleri alır. Diyetisyen kontrolünde sağlıklı kilo vermek hem bebeğin anne sütü alabilmesini sağlar hem de sizin bünyenize zarar vermez.

Strese Yenik Düşmeyin

Özellikle ilk doğumlarını yapan kadınlar hayatlarındaki değişimlere ayak uydurmakta zorlanırlar ve bu da kadınların stres altına girmesine neden olur. Stresle baş edebilmeyi öğrenmek gerekir zira stres aşırı yeme eğilimi yaratabilir.

Kilo Vermek İçin Acele Etmeyin

Kilo vermek konusunda sabırlı olmak ve boş hayallere kapılmamak gerekir. Diyetisyenler ayda üç kilodan fazla verilmesini sağlıklı bulmaz ve bu da kilo verme sürecinin uzun olacağı anlamına gelir.

Düzenli Yürüyüş Yapın

Düzenli yürüyüş yapmak ve hafif egzersizlere başlamak hem metabolizmanın hızını arttıracak hem de strese çok iyi gelecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: