Kapat

Günümüz Otomobilleri Geçmişte Üretilselerdi

Anasayfa
İlginç&Komik Günümüz Otomobilleri Geçmişte Üretilselerdi

Günümüzün son derece pahalı ve insanların bakışlarını üzerlerinde toplayan araçları eğer geçmişte üretilselerdi nasıl görünürlerdi? İşte bu sorunun cevabını bir grup insan, hayal güçlerini kullanarak çözmeye çalışmışlar. Ortaya çıkan sonuç ise tam anlamıyla Steam-Punk olarak tabir edilen cinsten. İşte günümüz otomobilleri geçmişte üretilselerdi nasıl olurlardı?

Dodge Charger

Bazı kesimler bildiğimiz Dodge Charger’ın yeterince agresif bir havada olmadığını savunuyorlar. O zaman bir de bu tasarıma göz atmaları gerekiyor. Günümüz otomobilleri geçmişte üretilselerdi Dodge Charger’ın şimdi ki görüntüsünden çok daha agresif göründüğünü söylemek mümkün. Arka spoiler biraz abartılı olsa da…

Bugatti Chiron

Bir dönemin en hızlı otomobili olan Bugatti Chiron, geçmişteki tasarımıyla biraz Volkswagen’in kaplumbağa araçlarını andırıyor. 1500 beygir gücündeki bu canavar eski yıllarda üretilseydi insanlardan geçer not alabilirdi.

Audi R8

İlk bakışta gerçekten de Audi’nin 70’ler ve 80’lerdeki çizgisini birebir almış Audi R8. Aracın ön bölümü Audi 100’den esinlenmiş. Tavan eğimi biraz daha makul bir duruma getirilmiş. Aracı Retro yapan en önemli özellik ise cam çerçevelerin nikel olması. Resimdeki tek hata ise lastikler günümüz lastikleri gibi.

Ferrari La Ferrari

La Ferrari bu resimde elbette 80’lerin çizgisini yansıtmış. Aracın arka kısmı Ferrari F40 ve Testarossa modellerinden esinlenmiş. Günümüz otomobilleri geçmişte üretilselerdi herhalde en garipsenmeyecek model La Ferrari olurdu. Bunun sebebi de Ferrari’nin zaten yıllardır alışılagelmiş çizgisinden vazgeçmemesi.

Aston Martin DB11

DB11, ilk bakışta kesinlikle bir James Bond filminden çıkmış gibi görünüyor. DB5 ve DB11 modellerinin bir karışımı olan bu araçta tipik bir Jaguar E-Type esinlenmesi de var. Araçta kullanılan jantlar ise bu araca gerçekten Retro bir hava katmış.

Merdeces AMG GT

Yine Retro ama agresif bir tasarım. Bu araç aslında bir Mercedes 300 SL Gullwing ve günümüz Mercedes AMG GT’nin bir karışımı. Aracın ön tarafındaki GT farlar eski model bir ızgara ve krom tampona çok güzel yakışmış. Günümüz otomobilleri geçmişte üretilselerdi AMG GT’nin 300 SL üzerindeki etkisi en iyi bu şekilde resmedilebilirdi.

Ford Mustang

Mustang’in son tasarımı pek çok insan tarafından beğenilmedi. Bu resim, aracın yeni tasarımını beğenmeyenleri çok daha fazla kızdırabilir. Ortaya böyle bir araç çıkarmak varken yeni tasarımla çizgiden tamamen uzaklaşmak Mustang’e pek yakışmadı. Resimde açıkça 1960’ların klasik Mustang etkileri görülmekte.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: