Kapat

Göz Renginin Karaktere Etkisi

Anasayfa
İlginç&Komik Göz Renginin Karaktere Etkisi

Gözler gerçekten kalbin aynasıymış. İşte göz renginize göre karakter yapınız..

Gözlerimiz hayata açılan ilk penceremiz. Görmeyi sağlayan bu küremsi organ sayesinde hayat daha renkli ve daha güzel. Beş duyu organının belkide en önemlisidir gözler. 10 milyon farklı rengi ayırt edebilen insan gözü nasıl oluşuyor? Neden her insanda farklı göz rengi mevcut?

İnsanlarda göz rengi iris tabakasında ki melenin pigmenti sayesinde ortaya çıkar. Bu pigmentlerin fazla olması kahverengi gözleri yaratır. Melenin pigmentinin az olması mavi renk gözleri, yağlı ve az sayıda pigmentler ise yeşil gözleri oluşturur. Çevremizde olan biteni algılamamıza yardımcı olan gözler kalbimizin gerçekten bir aynası mı? İsveç’de Örebro Üniversitesindekiler tam da bunu araştırdılar. 428 denekle yaptıkları araştırmada göz renklerinin insan karakterini yansıtıp yansıtmadığına baktılar. Sonuç ne mi oldu? Meğer gözler gerçekten kalbin aynasıymış.

Doktor Antony Fallon şöyle söylüyor: “Göz beyinle direk bağlantılı nörolojik bir organ. Hatta beynimizin bir parçası. Beyin organına fiziksel olarak baktığımızda da bunu görebiliyoruz aslında. Beyin aktivitelerimiz doğal olarak gözlerimize yansıyor.”

Her göz rengi için belirli karakteristik özellikler sıralanmış. Gelin birlikte bu özelliklere bakalım.

Koyu kahverengi ve siyah gözler;

 

Doğuştan liderlik özelliklerine sahiptirler. Göz bebeğindeki siyahın baskın olduğu gözlere sahip olan kişiler uzlaşmacı ve güvenilir olarak kabul ediliyor. Odaklanma konusunda da çok başarılı oldukları söyleniyor.

Mavi göz rengine sahip olanlar;

Daha çok manevi güçleri baskın kişilerdir. Modern ve daha kolay adapte olabilen bu insanlar bulunduğu toplumunda karakteristik yapısını biçimliyor. Mavi gözlerin çoğunlukta olduğu toplumlar diğerlerine göre daha özgür topluluklar olarak kabul ediliyor. Ayrıca acıya çok dayanıklı olan mavi gözlülerde doğum sancısı ve hamilelik süreci daha kolay yaşanıyor.

Ela gözlere sahip olan insanlar;

Spontane yaşayan ve özgürlükçü insanlar olarak kabul ediliyor. Işığa göre yeşilden kahverengiye doğru renk tonu değişen ela gözlüler dengeli ve gizemli kişilikleriyle de kendilerini gösteriyorlar. Zamanında yatmak ve zamanında kalkmak konusunda açık kahverengi gözlere sahip kişiler sıkılıkla sıkıntı çekiyorlar.

Yeşil göze sahip olan insanlar;

Yaratıcı olan ve sinirlerini kolay kontrol edebilen yeşil gözlüler kriz yönetimleri için yönetilmiş kaftan.

Bundan böyle gözünüzü dört açın, karşınızdakinin göz rengine dikkat edin ve kimsenin gözünden düşmeyin 🙂

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: