Kapat

GoPro Hero 6 İle Maksimum Kalite

Anasayfa
Teknoloji GoPro Hero 6 İle Maksimum Kalite

Eskinden özel günler kayıt altına alınırken günümüzde neredeyse her anımızı kayıt altına alıp bunu anında insanlarla paylaşıp ölümsüz hale getiriyoruz. Bu işi kolaylaştırmak için de firmalar ellerinden geleni yapıyorlar. GoPro her ne kadar bir aksiyon kamerası olsa da artık kamera ihtiyacı duyulan her alanda kullanılıyor.

GoPro markasının son sürümü olan GoPro Hero 6 geçtiğimiz aylarda piyasaya çıktı ve çıkar çıkmaz bu kameranın eski modelleri kullanan kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. GoPro Hero 6 aksiyon kameranın önceki versiyonlarında olmayan en yeni özelliği ise 4K video çekimlerini saniyede 60 kare olarak çekmesi. Saniyede 60 kare ile bir videonun izlenmesi hem kalite açısından hem de videonu akıcılığı anlamında izleyene büyük bir keyif vermekte. Elbette böylesine kaliteli bir videonun izlenebilmesi için de güçlü bir donanıma sahip bilgisayar ya da televizyonlar gerekmekte. Güncel olmayan bir bilgisayarınız varsa bu görüntüleri takılarak izleyeceğinizden şüpheniz olmasın. Eğer 4K benim için çok kaliteli bu kadarına gerek yok diyorsanız kameranın ayarlarından 2.7K çekim ayarına getirebilirsiniz. Bu ayarda görüntü kalitesi çok az düşse de hem daha az yer kaplıyor hem de saniyedeki kare sayısı 120’ye çıkıyor. Bu inanılmaz bir akıcılık sağlıyor.

Eğer güçlü bir wireless bağlantınız varsa GoPro Hero 6 ‘nın içinde bulunan wireless bağlantısı ile çektiğiniz görüntüleri bir bilgisayara aktarabiliyorsunuz. Ancak 4K videolar için anı anına video aktarımı şu an için kullanılamıyor. Bununla birlikte eğer kameranın uzaktan kumandası sayesinde kayda başlayıp durdurabiliyorsunuz. Yine akıllı telefonunuza kuracağınız uygulama ile bluetooth üzerinden cihaza bağlanıp tüm ayarlarına müdahale edebiliyorsunuz. Bunlar için kameranızı olduğu yerden almanıza gerek yok.

Video işleri kadar fotoğraf da çekmek istiyorsanız GoPro Hero 6 size 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir kalite sunuyor. Ancak fotoğraf çekimlerinde kamerayı sallamadan bu işi yapabilmeniz biraz zor. Çünkü kamera çok ufak ve insan elinin normal titremesi dahi fotoğrafların titrek çıkmasına sebep olabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: