Kapat

Gelecek Yıllarda Ülkemizde Neler Olacak? – Beyin Fırtınası

Anasayfa
Bilim&Kültür Gelecek Yıllarda Ülkemizde Neler Olacak? – Beyin Fırtınası

50 yıl içerisinde ülkemizde neler olacak? Birazcık beyin fırtınası yapalım dedik.

Bundan 20 sene önce hapishaneye giren bir adam yapılan bir söyleşide insanların telefonla konuştuklarını hatta bunlarda kablo olmadığını söylemiştir. Buna asla inanmadığını gerçek olup olmadığını sormuştur. Şu an ki yıldan sadece 100 yıl önce bizim için insanlar savaşıyordu. Giyecek terlikleri, yiyecek bir lokma şeyleri yoktu. Ancak günümüze bakıldığında oldukça zengin bir ülkeye sahibiz. Peki gelecekte neler olacak?

Kendi ölümünü önceden gören Nostradamus ülkemiz hakkında da kehanetlerde bulunmuştur. Arabistan’da dünyaya gelecek olan bir komutanın ortaya çıkacağını, batı ordularını dize getireceğini anlatıyor. Bu büyük ordu son olarak da daha sonra İranlı milyonlarca askeri birleştirip ülkemize saldıracak, tabi ki bunlar yalnızca kitabın yorumlamasıdır. Şu an ki iktidarın hedefinin 2023 olduğunu herkes biliyor ancak kimse sebebini bilmiyor. Kurtuluş savaşında imzaladığımız anlaşmaların süresinin 100 yıl olduğu söylenir ve anlaşmaya göre ülkemizde çıkan petrolün belirli bir bölümünü komşu ülkeler ile paylaşmak zorundayız. Peki anlaşmanın süresi biterse? İşte o zaman çıkan tüm kaynaklar ülkemizde kalacak.

Yıl 2020’lere geldiğinde Avrupa’da yaşayan insanların nüfus artış hızları eksilerde olacak. Neredeyse tüm Avrupa evliliğe karşı hale gelecek. Türkiye’nin genç nüfusu dünyanın önde gelen fabrikalarının dikkatini çekecek ve ülkemiz oldukça zengin bir ülke haline gelecek. Ülkenin zengin hale gelmesi herkesin zengin olacağı anlamına gelmez. Zengin insanlar dünyanın en zengin insanları arasında girecek, fakir insanlar ise çok küçük paralara çalışmak zorunda kalacaklar. Tek odalı evlerde yaşayıp günlerinin yarısını çalışarak geçirecekler. Hayat günümüze göre zenginler için çok daha güzel bir hale gelecek. Baktığımız televizyonlar yeni işlevler kazanacak. Birden çok duyu organına hitap edecek. Kokuyu duyabilecek, istediğimiz şeylere dokunabileceğiz. Dünyanın bir çoğu bundan 20 yıl sonraya kadar cep telefonu kullanmaya başlayacak.

2040’lı yıllara geldiğimiz zaman insanoğlunun sağlığı açısından bir çok şey değişecek, artık neredeyse insan değiliz birer robot sayılabiliriz. X-man filminde izlediğimiz insanlar gibi artık kendi organlarımızı yenileyebiliriz. Her hangi bir kaza sonrasında ölümler yok denebilecek kadar azalacak. Doğuştan gelen körlük, sağırlık gibi engeller teknolojik aletler ile tedavi edilebilecek. İnsanlar geçmişte yaşadıkları kötü olayları istedikleri zaman silebilecek. Bu kadar teknoloji insanlığın robotlaşmasına neden olacak, yalnızca söyleneni yapar hale geleceğiz. 2040’lı yıllara gelince şehirler birbirine girecek ve tarım alanı kalmayacak. İnsanlar artık başkalarına muhtaç hale gelmek istemeyecek ve kendi tarımlarını yapacak. Kişi başına verilen doğal yaşam alanında kişiler kendi mahsullerini üretecek. Öyle bir alanı olmayan kişiler ise gıdalardan uzak kalmaya başlayacak. Protein, karbonhidrat gibi proteinleri toz haline getirilen ürünlerden alacak.

Yıl 2040’ın daha da ilerisine gittiğinde nüfus o kadar artacak ki dışarıya çıkılamaz hale gelinecek. Çalışma saatleri tamamen değişecek, insanlar artık işe gitmek zorunda değil. Modern video konferanslar sayesinde iş onlara gelecek. Belirli bir zaman bu durum insanların hoşuna gitse de depresyon düzeyi artacak. 2040’lı yılların başında Amerika artık Çin’e bağımlı bir ülke. Dünyanın en pahalı yapısı olan Uluslar arası Uzay İstasyonu çok daha geliştirilmiş durumda. 350 bin mil uzakta yaşayan her şey görülebilir. Tüm uzaylıların yaşamı artık elimizde. Yıl 2050. Artık yeni bir dünya savaşı zamanı. Taraflar seçilsin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: