Kapat

Filmlerde Meşhurlaşmış 5 Otomobil

Anasayfa
Teknoloji Filmlerde Meşhurlaşmış 5 Otomobil

Filmlere damgasını vuran araçları şimdiden tahmin ettiğinizi görür gibiyim. Tahminlerinizden hemen sonra bunları incelediğinizde bende aynılarını düşünmüştüm yaa der gibisiniz. Hadi gelin filmlerde meşhurlaşmış 5 arabaya bir göz atalım.

5 Ford Mustang

Daha önce oyunlarını oynadığımız Need For Speed serisi geçtiğimiz yıllarda Hız Tutkusu filmiyle gündeme gelmişti. Bizi ilgilendiren bölümü ise bu araç. Sağladığı güç direksiyon başına geçtiğiniz anda sizi büyük bir heyecan içine sokacaktır. İzledikten sonra aman dikkat bunları denemeyiniz.

4 Mitsubishi Eclipse

Hızlı ve Öfkeli 1 serisinde filmin başında karşımıza çıkan bu araç o yıllarda bizi çok heyecanlandırmıştı açıkçası. Aramızdan ayrılan Paul Walker(Brian O’Conner) neredeyse o yarışta Dominic Toretto’yu yenebilecekti. Sizde bizim düşündüğümüz gibi düşünüyorsanız o sahneyi bir daha izlemenizi tavsiye ediyoruz.

3 Peugeot 406

Bunu hatırlayanlarınız var mı? Eğer yoksa biz hatırlatalım. 1998 yapımı olan filmde meşhurlaşan namı değer 406. Taksi halindeyken o tuşlara basıldığında ne de güzel yer uçağı oluyordu değil mi?

2 Nissan GT-R34

Bu araçtan uzun uzun bahsetmemek ayıp olurdu ancak biz yinede kısa keseceğiz. Hızlı ve Öfkeli 2 serisinde kullanılan bu canavar ne güzelde gidiyordu değil mi? Şimdi şundan bir tane olsa ne kullanırdım be seslerini duyar gibiyiz sizlerden. Üzgünüm ki bu araç Türkiye de pek bulunmuyor. Sanırım oyunlarda ve filmlerde izlemekle yetineceksiniz. Yurt dışındaysanız o iş farklı tabi.

1 Charger

Ben bu efsaneyi 1 numaraya koymak istedim. Sizde bunu buraya layık görmez miydiniz? Hızlı ve Öfkeli 1’de ünlenmiş bu araç halen hayallerimizi süslemiyor değil. Hemen hemen her seride aracın 2 tekerinin havada kalktığını görmedik mi? Dominic Toretto’ya gerçekten bu araç yakışıyor. Biliyoruz hep Hızlı ve Öfkeli’den bahsettik fakat ruhumuza fazlasıyla işlemiş galiba.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: