Kapat

Facebook Neden Çöktü?

Anasayfa
Gündem Facebook Neden Çöktü?

Facebook ve Instagram Neden Çöktü?

Bugün saat 16.00 sularında Facebook ve İnstagram kısa süreli bir sorun yaşadı. Kullanıcılar sitelere erişemediler ve bu sorun şu anlarda günü meşgul eden bir konu.

Facebook ve Instagram neden çöktü? Yaklaşık on dakika boyunca neden hizmet veremedi? Bu sorun bir siber saldırı olabilir mi?

Facebook ve İnstagram’ın çökmesi sorunu yaklaşık 10 dakika kadar sürdü. Bu süre zarfında İnstagram ve Facebook için şirketten resmi bir açıklama da gelmedi. Kullanıcılar siteye girdiklerinde “Facebook şu an için bir bakım nedeniyle kısa süreliğine size hizmet veremeyecek. Bu sorunu yaklaşık birkaç dakika içerisinde çözmeye çalışacağız. Anlayışınız için teşekkürler” yazısı ile karşılaştılar.

Siber Saldırı Olabilir mi?

Sorun Facebook’un da belirttiği gibi kısa sürede çözüldü Ama Facebook ve Instagram sayfalarına neden ulaşılmadığı, neden bu tarz bir sorunla karşılaştıkları akıllara siber saldırı olabilir mi sorularını getirdi. Şimdilik hiç bir resmi açıklama yapılmadı, ilerleyen saatlerde şirkketten bir açıklama bekleniyor. Eğer siber saldırı olmuş ise Facebook ve Instagram’ın siber güvenlik konusunda biraz daha önlem alması gerekiyor. Bu şirketler her yıl siber saldırı önlemleri için tonlarca para harcarken hala bu tarz sorunlar yaşaması gerçekten inanılmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: