Kapat

Eurovision’a Kimle Katılmalıyız?

Anasayfa
Gündem Eurovision’a Kimle Katılmalıyız?

Eurovision’a kimle katılmalıyız? Ünlüler Aleyna Tilki dedi

Hey gidi yıllar hey. Sertap Erener ile çoşmuştuk o gece. Türkiye onlarca yıl süren Eurovision şanssızlığında şeytanın bacağını Sertap Erener ile kırdığında nerdeyse ülkede milli bayram ilan edilecekti. Sonrasında yine zirveyi zorladık, Kenan Doğulu’nun Shake it up Şekerim’i mesela ilk dörde girmişti o sene. Athena Gökhan ile umutlandık sonrasında. Hadisenin de düm tek tek şarkısı daha dün gibi aklımızda, ilk dördü getirmişti bize. Sertap Erener’in 2003’te gelen zaferinden sonra 2008’e kadar çokta kötü olmayan dereceler aldık. Ta ki Can Bonomo 2008’de Türkiye’yi temsil edene dek. O sene de kötü değildi aslında Türkiye’nin derecesi. Yedinci olmuştuk ama bir anda vazgeçtik Eurovision macerasından. Ve neredeyse bu sene onuncu senemiz. Son günlerde yine gündeme geldi bu Eurovision’a katılıp katılmama meselesi. Peki katılmalı mıyız? Katılırsak kiminle katılmalıyız? Ünlüler dünyasında bu sorunun cevabı şöyle oldu:

Türkiye Eurovision’a katılmalı mı? Katılırsa kiminle katılamalı?

İlk önce ünlü müzik insanı aranjör İskender Paydaş ile başlayalım. İlk sözü şu oluyor Paydaş’ın: “Bence müzik ve spor ile ilgili uluslar arası her türlü yarışmada olmalıyız. Çünkü bir ülkenin, bir toplumun en büyük kültürel göstergesi spor ve sanattır, sonrasında da bilim gelir. Puanlama sistemleri konusunda problemler vardı ama bu sorun çözülsede çözülmese de biz orda müziğimizi yansıtmalıyız. ” Eurovision meselesi çok tartışılırken en çok adı geçen isim malum son yılların popüler genç şarkıcısı Aleyna Tilki! İskender Paydaş acaba ne diyor bu konuda? “Aleyna’nın muhteşem bir sesi var. Akıllı da bir kız. Bence bu isim Aleyna Tilki olabilir, yaş konusu hiç bir şekilde sorun edilmemeli.” Diyor İskender Paydaş.

Aleyna Tilki Eurovision

Ve gelelim bir başka ismin bu konudaki düşüncesine. Ferhat Göçer’e göre Eurovision’a kim gitmeli, bizi kim temsil etmeli? Şöyle söyledi Ferhat Göçer: “ Kafamda hiç bir isim oluşturmadım, hiç bir fikrim yok kimin gitmesi hakkında. Ama derece şarkı ile alakalı bence. Aleyna Tilki olabilir diye düşünüyorum. ”

Sırada ülkemizi Eurovision’da temsil etmiş bir isim var. Hadise’ye ilk olarak Eurovision’a gitmeli miyiz sorusu sorulunca “ Çok önemli bir konu bu. Oylama sistemi bizi çok rahatsız etmişti ve bundan dolayı çekilmiştik. Ama eğer katılacak olursak ben ülkem tekrar temsil etmek isterim.” Çok iddialı ve de çok hevesli Hadise bu konuda. 🙂

Son yıllarda ortalığı “Bangır Bangır” inleten bir isme daha bu soru soruldu. Gülşen’in bu soruya yanıtı: “ Tek bir kişi düşünüyorum o da Edis. Kesinlikle katılacak isim Edis olmalı.”

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: