Kapat

En Popüler 5 Yerli İnternet Dizisi

Anasayfa
Film&Sinema En Popüler 5 Yerli İnternet Dizisi

Bilindiği üzere, internet dizileri şu dönemlerde Türkiye’de oldukça revaçta. Düşük bütçeli olsun yüksek bütçeli olsun, içlerinde birçok hayran kitlesi kazanan internet dizileri mevcut. Revaçta olmalarına rağmen bazıları hak ettiği değeri görememiş olan bu internet dizilerinden en çok dikkat çeken beş tanesini listeledik. 

Porsuk

İlk bölümü 1 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanmış olan bu dizinin ilginç yanı Eskişehir’de çekilmiş olması. İnternet üzerindeki dizi sektörünün belki de en güzel yanı, her dizinin artık İstanbul Boğazı manzarasından kesitlerle doldurulmuyor oluşu. Dizinin içeriğinin ilginç olan yanı ise rap müziğe bağlı hayatların konu alınıyor oluşu.

Görünen Adam

İlk bölümü 15 Mayıs 2017’ de yayınlanmıştır. Bu dizi hak ettiği değeri pek de alabilmiş bir dizi olmamakla birlikte, listemizde 4. Sıradan kendisine yer buldu.

1 Kezban 1 Mahmut

En çok bilinen internet dizilerinden olan 1 Kezban 1 Mahmut’ un en ilginç yanı Türkiye’nin ilk interaktif dizisi olması olabilir. Bu internet dizisi öyle popüler oldu ki, 26 Mayıs 2016’ da bir sinema filmi ile hayranlarıyla buluştu.

S1f1r B1R ‘’ Bir zamanlar Adana’da

İlk bölümü 1 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmış olan ve Adana’da yaşanan sıradan insanların hayatını konu alan bu internet dizisi de yine aynı şekilde internet aleminde oldukça popüler.

Fi

Elbette listenin 1 numarası pek de sürpriz değil. Azra Kohen’ in Fi, Çi ve Pi üçlemesinden uyarlanan dizinin zengin oyuncu kadrosu ve kalitesi elbette tartışılmaz. Dizinin ilk bölümü 31 Mart 2017 tarihinde izleyicilerle buluştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: