Kapat

En İlginç Yönleriyle Bilinen 9 Hayvan

Anasayfa
İlginç&Komik En İlginç Yönleriyle Bilinen 9 Hayvan

Komodo Ejderi

Komodo Ejderinin salyaları çok kuvvetlidir, bunun nedeni ise salyasında 50’den fazla bakteri bulunmasıdır. Bir komodo ejderi bir hayvanı ısırdığı zaman o hayvan 24 saat içerisinde ölür. Bunun nedeni de o bakterilerin neden olduğu kan zehirlenmesidir.

Köpek Balığı

Olur da bir okyanusta mahsur kalırsanız o an bir yerinizin kanamaması için dikkat edin. Öyle ki 5 kilometre yakınınızda eğer bir köpek balığı varsa onun akşam yemeği olabilirsiniz. Kurtulmanızın tek çaresi köpek balığının burnuna yumruk atmanızla olur tabi böyle bir şey mümkünse. Köpek balığı ile ek bilgi vermek gerekirse, bir köpek balığı ters döndüğü zaman transa girer.

Kediler

Bir çok insanın evcilleştirmeye çalıştığı fakat bir çok kere evden kaçan kediler.. Genellikle evcil olduğunu sandığımız kedilerin başka bir marifeti de yakaladıkları fareleri ortada bırakmamalıdır. Bunu aslında marifet olduğu için değil insanların verdiği yemeklerin tadının daha güzel olduğu içindir. Kediler köpeklerin aksine insanları bir sahip olarak görmez. İnsanları daha çok büyük kedi gibi görürler.

Albatros Kuşu

Bu kuş kendine özgü bir özelliğe sahiptir. Hiç kanatlarını çırpamadan saatlerce uçabilir. Hatta insanoğlu bu kuşa özenerek bir uçak icat etmiştir. Albatros su ihtiyacını yediği balıklardan giderir. Aldığı tuzu ise hapşırarak dışarıya atar.

Kutup Ayıları

Çoğu insan onların soğuktan dolayı zarar gördüğünü düşünür ama öyle değildir. Beyaz tüyleri ve siyah derisi onu soğuktan korurken sıcaktan koruyamaz. Kutup ayılarının soğuktan korunmak için kullandığı bu yöntem ise çok acayip. Karda yürürken arka ayaklarını daha önce ön ayaklarını koyduğu yere koyarak ilerliyor.

Su Samurları

Çok fazla gözükmemelerine rağmen çok sevimli yönleri vardır. Suya dalarken burun ve kulak deliklerini kapatırlar ve kuyruklarını tıpkı bir dümen gibi kullanırlar. En garip kısımları ise uyurken eşlerinin ellerini bırakmazlar. Kaybetme korkusu ile bunu yaparlar.

Ölümsüz Deniz Anası

Dünyadaki neredeyse tüm insanların isteği ölümsüzlüktür. İnsanlar bunun için bilimi geliştirip araştırmalar yapar. Bu deniz anası ölümsüzdür. Hatta çok da güzel bir yaşamı var. Çünkü ölüm ile karşı karşıya gelince kendisini yumurta haline alabiliyor. Yani çocukluğuna dönüyor ve her şey yeniden başlıyor.

Penguenler

Kutupların smokinli şirinleri. Kutupta 6 ay gündüz başladığında güneşe çıkıp beklerler. Bu beklemekteki amaçları cinsiyetlerini öğrenmektir. Daha önce cinsiyetlerini tam olarak bilmediklerinden güneşin doğmasını beklemektedirler.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: