Kapat

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Anasayfa
Kadın&Yaşam TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL 10 KADINI

Bütün kadınlarımız çok güzeldir bunla ilgili bi sınırlandırma yapamayız ama ünlü olanlardan sizin için seçtiklerimizi gelin hep beraber bakalım.

10-Birce Akalay

Çok sayıda proje ile adından çok bahsettiren Birce Akalay listemizde onuncu sırada. Birce, Türkiye Güzellik yarışmasında  üçüncülüğe laik görülmüş ve aynı zamanda Avrupa’da Türkiye ‘ yi temsil etmiştir.

9-Merve Boluğur

 

Türk model, dizi ve sinema oyuncusu olan Merve Boluğur, Acemi Cadı dizisiyle Türkiye’de tanınmıştır. 29 yaşındaki Merve, birçok dizi ve sinema projesiyle de kariyerini sürdürmüştür. Merve Boluğur listemizde dokuzuncu sırada.

8-Öykü Karayel

En güzel Türk kadınlarından olan Öykü Karayel listemizde sekizinci sırada. 27 yaşındaki bu güzel Kuzey Güney dizisindeki  performansıyla adından çokça söz ettirmiştir. Günümüzde de Kalp Atışı adındaki dizi projesinde başrol oynayan bu güzelimizin adını daha çok duyacak gibiyiz.

7-Hazal Kaya

Genco dizisiyle kariyerine başlayan Hazal Kaya, günümüzde en çok kazanan ünlüler arasında yer alıyor. Bir çok dizi ve film  projesinde yer alan Hazal Kaya sempatik duruşu ve güzelliğiyle birçok erkeğin sevgilisi haline geldi. Hazal kaya listemizde yedinci sırada.

6-Tuğba Büyüküstün

2 çocuk annesi olan Tuğba Büyüküstün, kariyerine Sultan Makamı dizisiyle başlamıştır. Daha sonra da birçok dizi ve film  projesinde yer alan Tuğba Büyüküstün en iyi kadın oyuncu dalında uluslararası Emmy Ödülüne aday gösterilmiştir. Türkiye’nin  hala en güzel kadınları arasında yer alan Tuğba, listemizde altıncı sırada.

5-Bergüzar Korel

Doğal güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Bergüzar, Kurtlar Vadisi adlı dizi projesinde kariyerine başlamış daha sonra ise Binbir Gece adlı dizi projesinde Şehrazat rolünde oynayarak hızla ün kazanmıştır. Oyunculuğunun yanında doğal güzelliği ile dikkat çeken Bergüzar, listemizde beşinci sırada.

4-Bensu Soral

Muhteşem güzelliğe ve doğallığa sahip olan 26 yaşındaki bu güzel, Boynu Bükükler adlı dizi projesinde kariyerine başlamıştır. Daha sonra Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizi projesinde oynayıp son olarak İçerde adlı çok tutulan dizide oynayıp hızla ün kazanmıştır. Bensu Soral listemizde dördüncü sırada.

3-Serenay Sarıkaya

Televizyon oyuncusu ve model olan Seranay Sarıkaya, ilk olarak 15 yaşında katıldığı bir güzellik yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmıştır. Daha sonra Adanalı adlı diziyle dikkatleri üzerine çeken Seranay Sarıkaya, en son olarak Medcezir dizisiyle bütün olumlu oyları toplamıştır. Güzeller güzeli Seranay Sarıkaya listemizde üçüncü sırada.

2-Mine Tugay

Yaşının 39 olduğuna bakmayın, yaşlanmayan ve güzelliğinden ödün vermeyen Mine Tugay yaşından kat kat küçük kızlara taş çıkartmaya devam ediyor. Birçok dizi,film ve tiyatro projesinde yer alan Mine Tugay Türkiye’nin en güzel kadınları listemizde ikinci sırada.

1-Fahriye Evcen

Güzelliğinin yanı sıra muhteşem bir oyunculuğa sahip olan Fahriye Evcen, Yaprak Dökümü dizindeki Necla rolüyle büyük ün kazanmıştır. Doğal güzelliğinin yanı sıra mimikleri ve sempatisiyle gönüllere taht kuran Fahriye Evcen günümüzde de Burak Özçivit evliliğiyle gündeme bomba gibi oturmuştur. Türkiye’nin en güzel kadınları listemizde Fahriye Evcen birinci sırada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: