Kapat

En Çok Ünlünün Çıktığı Eski Lise Dizileri

Anasayfa
İlginç&Komik En Çok Ünlünün Çıktığı Eski Lise Dizileri

90’lar da yayınlanan dizilier şimdikilere bakınca oldukça kalıcıydılar. Bunun bir çok sebebi olabilir. Oynayan oyuncuların gerçekten oyuncu olması ya da izlenebilecek kanal sayısının az olması çok büyük etmendir. Koçum benim dizisi unutulmayanlar arasında yer alır. Liseli öğrenciler sayesinde gelecek nesiller spora daha fazla ilgi duymuşlardır. Dizide yer alan oyuncuları o dönem kimse bilmezken şimdilerin en ünlüleri bu kişilerdir.

Ozan Güven kimse tarafından bilinmezken bu dizi ile oldukça parladı. Şu anda Fi dizinde Arif ve 216 isimli sinema filminde oynuyor. Yasemin Ergen de dizide ana karakter olmasa da  bu dizi ile yıldızı parlayanlardan. Özellikle doktorlar dizindeki rolü onu unutulmaz kıldı. Şimdilerde tüm dizileri reddediyor. Yasemin Öztürk isimli bayan oyuncu şu anda dizilerde rol alıyor. Behzat Ç dizisinde onun son halini görmüştük. Dizide Gökhan rolü ile hatırladığımız Yunus Günce kendinden oldukça bahsettirdi. Survivor’da ki performansı ve çıkardığı kitap bunun göstergesi. Bu dizi Nehir Erdoğan’ın ilk oyunculuğuydu ama bu diziden sonra da unutulmadı. Bir çok sinema filminde ve dizide rol aldı. En çok konuşulduğu yapım da yabancı damat oldu. Engin Altan Düzyatan’ın ne kadar iyi bir oyuncu olduğunu herkes bilir. Rol aldığı yapımların sayısını belki kendisi bile unutmuştur. Onun da yıldızının parladığı dizi Koçum Benim dizisi oldu. Şimdilerde de Diriliş Ertuğrul dizisinde baş rol alarak beğenileri topluyor.

Koçum Benim Dizisi

Diğer konuşulan dizi de Lise Defteri dizisi. Kısa sürmesine rağmen izleyen kişiler şimdilerde bile açıp açıp o smaç sahnesini izliyorlar. Mustafa Altıoklar’ın yazdığı bu dizide tıpkı Koçum Benim dizisi gibi ünlü çıkaran yapımlardan. Ece Erken o dönemlerde bilinmiyor olmasına rağmen Lise Defteri dizisindeki oyunculuğu ile göz doldurdu. Şimdilerde bir çok yapımda onu görüyoruz.Emre Altuğ şarkıcı olarak hayatımıza girdi. 2003 yılına kadar oyuncu olarak çok az çalışmasına rağmen Lise Defteri dizisi ile kendisini gösterdi. Bu dizide bacakları ile alakalı engeli olan bir basketbol oyuncusunu canlandırınca onlarca filmde oynadı. Sinem Kobal çocuk yıldızlardan birisi. Dadı filmi ile hayatımıza girdi. Oldukça da konuşuldu. Lise Defteri dizinde İnci ismi ile kendisini sevdirdi. Böyle olunca aynı zamanda ülkemizde ki ilk korku filminde de yer aldı.

Sarp Leventoğlu’nun ilk yapımı Lise Defteri dizisidir. Daha önce hiç bir dizide yer almayan oyuncu görüntüsü ve oyunculuğu ile dikkatleri bu dizide üstüne çekti. Böyle olunca Emret Komutanım, Küçük Ağa gibi uzun soluklu dizilerin aranan isimlerinden birisi haline geldi. Dağhan Külegeç’i herkes Kavak Yelleri dizisindeki Efe rolü ile tanır. Lise Defteri dizinde yan rolde olmasına rağmen ilk yapımı ile gözleri doldurmuş ve aranan bir isim haline gelmiştir. Lise Defteri dizinde Ali rolü ile tanıdığımız Yağmur Atacan’ın da ilk dizisi bu filmdir. Başrol oyuncusu olmasa da karakterinden dolayı oldukça sevilmiştir. Şimdilerde ticaret ile uğraşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: