Kapat

En Çok Kazanan 9 Sporcu

Anasayfa
Testler&Listeler En Çok Kazanan 9 Sporcu

Eskiden spor yapmak o kadar popüler olmasa da günümüzde bir spor ile uğraşmak oldukça popüler durumda. Bundan yıllar önce baktığımız zamanda fakirler oynuyor zenginler seyrediyordu. Günümüzde durum tam tersine döndü. Zenginler oynuyor, fakirlerde bu oyunları seyrediyor. Hatta öyle ki biraz daha kazansalar dünyanın en zenginleri arasına girebilecek kadar zengin oyuncular var. İşte dünyanın en zengin sporcuları;

1.) Şu sıralarda Hollywood’ta aksiyon filmleri ile tanıdığımız Dwayne Jhonson 26.sırada. Bu parayı tabi ki yalnızca sporla kazanmadı. Net varlığı 220 milyon dolar.

2.) Formula 1’de yarışan ilk siyahi yarışçı olarak tanıdık Lewis Hamilton’ı. 2006 yılında oldukça büyük bir başarıya imza attı ve Mercedes takımına transfer oldu. Bu sıralamada 21. Sırada ve net varlığı da 280 milyon dolar.

3.) Hala oynayan futbolcular arasında en iyilerden kabul edilen Lionel Messi’i tanımayan yoktur. Şu an da 30 yaşında olan bu ünlü oyuncu kısa süre önce vergi kaçırdığı iddiasaıyla davalarla uğraştı. Hatta 21 ay da hapis cezası aldı. O bu sıralamada 20. Sırada yer alıyor. Net varlığı onun da 280 milyon dolar.

4.) Lebron James bir NBA oyuncusu. 2,03 boyu var ve 113 kilo. Bu dev adam 32 yaşında ve oldukça iyi bir gelire sahip. Dünyanın en iyi kazananları listesinde 15.sırada ve net varlığı 340 milyon dolar.

5.) Potaları kırıp döken basketbolcu desem direk akla Chucky Lonile gelir. Boyu 2 metre 16 santim. Kilosu da oldukça fazla, 147 kilo. Şu an da 45 yaşında. 19 yıl boyunca da NBA’de harikalar yarattı. Bu listede 14. Sırada. 350 milyon dolar net varlığa sahip.

6.) Gerek saç stili ile gerek yaşadığı aşklarla gerek yaptığı yardımlarla Cristiano Ronaldo bizim ülkemizde en sevilen sporculardan. Ülkemizde Portekizli oyuncunun çakması dahi var. 🙂 Bu kadar ünlü bir oyuncunun da bu kadar iyi bir gelire sahip olmasına şaşırmamak gerek. Sıralamada 12. Sırada yer alıyor. Net geliri de 375 milyon dolar.

7.) 40 yaşında olmasına rağmen hala giydikleri ve stili konuşuluyor. David Beckham’ın. Onu örnek alan bir çok kişinin olduğunu biliyoruz. İngiliz eski futbolcu spor yapmasa bile gündemden düşmeyecek bir resim. Bu sıralamada 8. Sırada. 450 milyon dolar net varlığa sahip.

8.) Ülkemizde bazı gençler tarafından örnek alınsa da o hıza ulaşabilen arabaları görmek pek mümkün olmuyor. Michael Schumacher 7 kez şampiyon oldu. Bu da onu Formula 1 tarihinin en başarılı sporcusu haline getirdi. Bu listede 2.sırada yer alıyor. 800 milyon dolar net varlığa sahip ancak 2013 yılında Alpler’de yaptığı kayak sonrası yarı bitkisel hayata girdi.

9.) Gelmiş geçmiş en zengin sporcular başında bir NBA efsanesi geliyor. Oy birliği ile Michael Jordan bir zamanların en iyi basketbolcusu seçildi. Şu anda 54 yaşında bile olsa kimse onu unutamıyor. Listede 1. Sırada ve 3.31 milyar dolar net varlığı var.

Bu yazıdan bir ders çıkarmak gerekirse çocuklarınızı spora yönlendirin, görüldüğü gibi hala bu listeye girebilen bir Türk yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: