Kapat

Dünyanın En Uğursuz Kadını

Anasayfa
Gündem Dünyanın En Uğursuz Kadını
Dünyanın En Uğursuz Kadını

Dünyanın en uğursuz kadını, tam 3 gemiyi batırdı!

Dünyada milyonlarca kadın var ama bu kadın biraz farklı. Hayatı normal bir şekilde başlar. 20 li  yaşlara geldiğinde bir meslek seçmek zorundadır. Çünkü babası yoktu ve seçtiği meslek basit bir gemi hizmetçiliğidir. O dönemde daha yeni büyük gemiler yapılmaya başlanmıştı. Herkes bilir titaniğin öyküsünü. Bu şirket o yılların en büyük 3 gemisini inşa eder. Olympic, Titanic ve Britanic. Tabiki iş gemileri yapmakla olmuyordu. İçinde çalışacak zenginlere hizmet edecek güzel ve çekici kamoratlara ihtiyaç vardı. Violet Jessop’ da bunların arasında yer almayı başardı.

Bu gemilerden Olympic denize açıldı, insanlar hayranlıkla gemiye bakıyordu. Belli bir süre seyahat ettikten sonra gemi başka bir gemi ile çarpıştı. Çok büyük hasar vardı. Jessop geminin kıymetli bir çalışanıydı. Onu hemen yeni inşa edile Titanic’e transfer ettiler. Titaniğe ne olduğu zaten herkes biliyor. Kahramanımız odasında kitap okurken gemi batmaya başladı, insanlara örnek olması için sandallara binen son kişilerdendi. Sandala bindiği zaman eline bir bebek verildi. Soğuk ve karanlık suların ortasında kurtulmayı bekledi. Geride kalan bir çok insanın öldüğünü oda biliyordu. Susma kararı aldı, hayata kızgınlığını konuşmayarak belli ediyordu.

Dünyanın En Uğursuz Kadını

Dünyanın En Uğursuz Kadını 3 Gemiyi Batırdı

İki adet geminin batışına şahit olan kadın, hemşireliğe başladı. Bu dönemler birinci dünya savaşının olduğu dönemlerdi. Bu iki gemiden sonra aynı şirket yine gündeme damga vuracak bir gemi daha inşa etti. Bu gemi ise Britannic. Peki ne mi oldu? Hemşire olarak bu gemide çalışmaya başladı. Onun için normal bir gün geçmekteydi. Bir hastasına yemek hazırlamaktaydı fakat bir anda büyük bir ses duydu. Koca gemi başka bir gemi ile çarpışmıştı ve batmaktaydı. Hemen sandala atladı fakat arkasını döndüğü zaman geminin koca pervanelerini hissetti. O anda denize atladı. Ne yazık ki yüzme bilmiyordu ama şansı yaver gitti ve batmadı. O anda kafasına birinin vurduğunu hissetti. Kafasına büyük bir şey çarpıyordu ama hayatta kalmak onun için normal bir şeydi. Yıllar sonra röntgen çektirdiğinde büyük bir kırığın olduğu tespit edilecekti ama bu onun için önemli değildi. Çünkü hayatta kalmayı başarmıştı. O aslından dünyanın en şanslı insanlarından biriydi. Her defasında neredeyse ölümden kaçmıştı. Ama onun bulunduğu yerde bulunmak diğer insanlar için resmen felaketti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: