Kapat

Bu Adamın Şansına İnanamayacaksınız – Dünyanın En Şanslı Adamı

Anasayfa
Gündem Bu Adamın Şansına İnanamayacaksınız – Dünyanın En Şanslı Adamı
Dünyanın En Şanslı Adamı Frane Selak

Dünyanın en şanslı adamını bulduk, şok olduk!

Şans insandan insana değişen bir etkenken bu adama hem şanslı hem de şanssız demek hiç yanlış olmaz. Ama ne derseniz deyin uç noktalarda yaşayan bir adam, resmen azrail ile oyun oynuyor. Günümüzden yaklaşık 50 yıl önce başına ne geleceğini bilmeden Saraybosnadan kalkan bir trene biniyor. Her şey normalken bir an da anormal şeyler olmaya başlıyor ve tren soğuk kış gününde raylardan çıkıyor. Tren devriliyor ama devrildiği yer de bir nehir. Olayda 17 kişi hayatını kaybediyor. Frane sadece kolu kırık bir şekilde kurtuluyor.

Olaydan tam bir yıl sonra kahramanımızı yine şanssızlıklar takip ediyor. İki kent arasında seyahat etmek için uçağa biniyor. Aslında her şey normal. Ama uçak havadayken uçağın kapısı açılıyor. İnsanlar kapıdan fırlıyor. Tabi kahramanımız bu olaydan geri kalır mı? O da kapıdan fırlayanlar arasında. Bir kaç dakika sürmüyor, uçak yere çakılıyor. 20 kişi bu olayda hayatını kaybediyor. Frane yine şanslı, gözlerini bir hastane odasında açıyor. Ne olduğunu anlamıyor ama sadece bir kaç küçük sıyrığı var. Uçaktan bir saman balyasının üzerine düşmüş ve ölümden kıl payı kurtulmuş. Lakin bilginin kesinliği yok çünkü hiç bir kayıt bulunamamıştır.

1966 yılında yine bir otobüsle yolculuk yaparken tam bir köprünün üzerine geldikleri sırada otobüsün tekeri patlıyor. Dengesini kaybeden otobüs köprüden aşağı uçuyor. Bu kazada 4 kişi hayatını kaybediyor. Peki kahramanımız? Tabi ki yaşamaya devam ediyor.

Dünyanın En Şanslı Adamı Frane Selak

Resmen Polat Alemdarın İkiz Kardeşi

Frane artık bu olaylardan sonra seyahatlerinde kendi arabasını kullanmak istiyor. Otobüs kazasından 3 yıl sonra kendi arabasıyla seyahat ederken bir anda araç alev alıyor. Kahramanımız kendisini zor bela dışarı atıyor. Kısa bir süre sonra da araç havaya uçuyor. Nasıl bir şans ise 1973 yılında arabası yakıt probleminden dolayı yine yanıyor ve bu kazadan da kurtuluyor. Ancak saçının bir bölümü burada yanıyor.

1986 yılında yine aracıyla dikkatli bir şekilde aracıyla seyahat ederken tam viraja geldiği sırada üzerine doğru bir tırın gelmekte olduğunu fark ediyor. Frane’in bir suçu yoktur, tır onun üzerine gelmektedir ve sürücüsü dikkatsizdir. Frane direksiyonu kırar ama yolun sonu uçurumdur. Araç uçurumdan aşağı uçmaktadır. Tek çareyi camdan atlamakta bulur ve atlar. Böylece ölümden yine yırtar. Ama aracı 100 metre daha ilerledikten sonra patlar.

Çok ilginç ölümleri atlatan bu adam bir gün yolda yürürken bir otobüs ona çarptı. Ama tabi ki bu onu hiç etkilemedi bile. Onca ölüm atlatan kahramanımıza 2003 yılında büyük ikramiye çıktı. Ama o mutluluğun parada olduğuna inanmadığından tüm mal varlığını dağıttı ve asıl mutluluğu şimdi bulduğuna inanıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: