Kapat

Dünyanın En Pahalı 8 Motosikleti

Anasayfa
Teknoloji Dünyanın En Pahalı 8 Motosikleti
dünyanın en pahalı motosikleti

Pahalı motosikletler farklı şekil ve boyutlarda olabiliyor. Spor tarzda veya klasik tarzda pek çok pahalı motosiklet çeşidi bulunmaktadır. Bu motosikletler bir çok motosikletçinin hayalini süsleyebilir ama eminim ki fiyatlar karşısında dudaklar da uçuklar. Hadi gelin dünyanın en pahalı 8 motosikletine bir göz atalım.

8 Honda RC213V-S – 184.000 $

dünyanın en pahalı motosikleti

Motor gayet güzel gözüküyor değil mi? Ama fiyatı o kadar da güzel değil. Bu motorun fiyatı tam tamına 184.000 dolar. Honda RC213V-S uzman eleştirmenler tarafından da oldukça övülen bir güce sahip.

 

7 Ecosse Moto Works Titanyum XX – 300.000 $

dünyanın en pahalı motosikleti

Ecosse Moto Works Titanyum XX, Colorado’da titanyum şasi ve egzoz özellikleriyle üretilmiştir. Bu muhteşem makine 300.000 dolara sizin olabilir.

6 Dodge Tomahawk V10 Superbike – 550.000 $

dünyanın en pahalı motosikleti

Dodge Tomahawk V10 Superbike, alüminyum tasarımında klasik görünen nadir ve nacizane bir cihaz. Teoride çıkabileceği en yüksek hız 400km/s olmakla birlikte 100km/s hıza da 2.5 saniyede ulaşmaktadır. Bu çılgın cihazın fiyatı 550.000 dolar.

 

5 Yamaha BMS – 3 milyon dolar

dünyanın en pahalı motosikleti

1,700 cc motor gücü ile benzersiz ve göz alıcı tasarımın birleştiği Yamaha BMS’nin fiyatı tam olarak 3 milyon dolar. Neden bu kadar pahalı olduğunu soracak olursanız, kaplama 24 ayar altın ile yapılır ve koltuk kırmızı kadife ile dikilir.

 

4 Hildebrand & Wolfmuller – 3,5 milyon dolar

dünyanın en pahalı motosikleti

Dünyanın ilk motosikleti 1894 ve 1897 yılları arasında piyasaya sürüldü. Onu değerli kılan şey performans ve güçten ziyade geçmişi ve mazisi. Bu antikayı isterseniz 3.5 milyon dolar karşılığında alma imkanına sahip olabilirsiniz.

 

3 Ecosse Spirit ES1 – 3,6 milyon dolar

dünyanın en pahalı motosikleti

Yeni bir motosiklet kullanıcısı iseniz Ecosse Spirit ES1 sizin sınırlarınızı zorlayabilir. Saatte 370km/s gibi bir hıza ulaşabilmekte ve sürüş keyfini üst düzeyde yaşayabileceğiniz ender motorlardan. Fiyatı da tam 3.6 milyon dolar.

 

2 1949 E90 AJS Porcupine – 7 milyon dolar

dünyanın en pahalı motosikleti

1949 E90 AJS Kirpi’den sadece dört versiyon üretildi ve bunlardan biri Les Graham’ın dünya şampiyonluğunu kazanmasında yardımcı oldu. Bu motorda dünyanın en pahalı motorları arasında yer almaktadır ve fiyatı tam tamına 7 milyon dolardır.

 

1 Neiman Marcus Limited Edition Fighter – 11 milyon dolar

dünyanın en pahalı motosikleti

Neiman Marcus Limited Edition Fighter başlangıçlarda uygun bir fiyata satışa çıkarılmasına rağmen bir açık artırmada yaklaşık 11 milyon dolar gibi bir rakama satıldı. Ve bu satış sayesinde dünyanın en pahalı motorları listemizde 1. sırada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: