Kapat

Daha Önce Duymadığınız İlginç ve Tuhaf Bilgiler

Anasayfa
İlginç&Komik Daha Önce Duymadığınız İlginç ve Tuhaf Bilgiler

Çok şey biliyorum demeyin;öğrenmenin her an devam ettiği güncel bir dünyada yaşadığımızı göz önüne alırsak,henüz duymadığınız duyduğunuzdada sizi şaşkına çevirecek ilginç ve tuhaf bilgiler in hayatınızın geri kalanında sizleri beklediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yazımızda bizlerinde ilk kez duyduğu ilginç ve tuhaf bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.Bu sayede bizde yeni birşeyler öğrenmiş oluyoruz,sizlerinde yeni bilgilere yelken açmasına öncülük etmiş oluyoruz.

İşte Bizleri Şaşkına Çevirdiği Gibi Sizleride şaşırtacak İlginç ve Tuhaf Bilgiler;

 • TUZ DİYİP GEÇME DEPRESYONA BİRE BİR

TUZUN DEPRESYONA İYİ GELDİĞİNİ BİLİYORMUYDUNUZ?

Buda nerden çıktı şimdi dediğinizi duyar gibiyiz.Ama biz demiyoruz uzmanlar diyor;Evet yanlış duymadınız tuz doğal bir antidepresandır.Keyfiniz kaçıksa denemekten zarar gelmez.Fazla tuzun kan basıncını arttırarak sağlığınıza zarar verebileceğinide hatırlatalım.

 • BİTTER ÇİKOLATA İLE STRESİ YENEBİLİRSİNİZ

STRES DEDİĞİN BİR BİTTER ÇİKOLATAYA BİTER

Kabul ediyoruz bunu birçoğunuz daha önce duymuşsunuzdur ki depresyon konusunda dahi kendini çikolataya verenlerin varlığı bir gerçek.İşin bilimsel yanı ise bitter çikolatanın içerdiği flavonoid adlı antioksidanın etkisi bu konularda yabana atılamayacak derecede muazzam.O halde stres yaşamaya son yaşasın BİTTER ÇİKOLATA.

İLGİNÇ VE TUHAF BİLGİLER SERİSİ DEVAM EDİYOR…..

 • EN KISA SAVAŞ SİZCE KAÇ GÜN SÜRMÜŞTÜR?

YOKSA DAKİKAMI DEMELİYDİK:)

Yıllar yılı süregiden savaşlar hepimizin tarihden kulak aşinalığı olan bir söylemdir.Peki en kısa süren savaştan bahsedecek olursak;Tam olarak 38 dakika sürmüştür.1896 yılında yapılan İngiliz – Zanzibar Savaşı, 38. dakikada Zanzibar’ın teslim olmasıyla sona ererek tarihe adını altın harflerle yazdırmayı bilmiştir.

 • ATTIĞINIZ TWEETLER ARŞİVLENİYOR

TWEET ATARKEN BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN

Dünya genelinde her gün yarım milyarı aşkın tweet atılıyor ve bu tweetler Amerikan Kongre Kütüphanesi tarafından 2006 yılından bu yana özenle arşivleniyor.

 • NÜKLEER BOMBA SAHİBİ OLMANIN SERBEST OLDUĞU EYALET

YANLIŞ DUYMADINIZ BU EYALETTE SİVİLLERİN NÜKLEER BOMBA SAHİBİ OLMASI SERBEST

ABD’nin Utah eyaletinde nükleer bomba sahibi olmak serbest ama eyalette bu bombayı patlatmak yasak.Belkide ilginç ve tuhaf bilgiler adı altında yaptığımız paylaşımların en tuhaf aynı zamandada komik olanı;Ya o bomba yasakları çiğneyip patlarsa…

 • MAVİ MÜREKKEP HAFIZANIZI GÜÇLENDİRİYOR

MAVİ MÜREKKEP Mİ SİYAH MÜREKKEP Mİ?

Yazılarınızı oluştururken kullandığınız mürekkep kalemin renginin o yazının aklınızda kalmasında tesiri olduğunu biliyormuydunuz.İlginç gelsede bu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.Evet yazdığınız şeyin aklınızda kalması gerekiyorsa kesinlikle MAVİ MÜREKKEP KALEM kullanmanızı öneririz.

 • YAZIMI GELİR TURAMI?

TURA DAHA AĞIR BASIYOR

Hepimizin ömrümüzün bir anında yaşadığı klasik anlardan biri;Yazımı gelir turamı.Şansınızın yarı yarıya olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.Madeni parada ‘Tura’ kısmı ‘Yazı’ kısmına göre daha ağır olduğu için altta kalma olasılığıda daha yüksek.Bu durumda ‘YAZI’ gelme olasılığı yüksek oluyor.Yani bundan sonra olurda Yazı Tura yaparsanız mutlaka ‘Yazı’dan taraf olun.

 • FISTIK GİBİMİ BOMBA GİBİMİ?

FISTIK BOMBA İLİŞKİSİ

Sizi şaşırtacak bir ilginç ve tuhaf bilgi daha;”fıstık gibi” veya “bomba gibi” benzetmelerini aynı durumlarda kullanmak tesadüfi değil. Zira fıstık hiç de sandığınız kadar masum değil, dinamit yapımında kullanılan malzemelerden yalnızca biri.

 • KİM KUŞ BEYİNLİ DEDİ

KUŞ BEYİNLİ OLMAYAN KUŞ;GÜVERCİN

Şehir hayatımızda en fazla rastladığımız hayvanlardan biri kuşkusuz güvercinler.Camımızın kenarına konup bizden nazikce rızıklarını isteyebilirler.Hele bide simanıza alışırlarsa her acıktıklarında soluğu camınızın önünde alabilirler.Zira güvercinler yüzünüzü anımsayabilir ve sizi tekrar gördüğünde tanıyabilirler.Bu durumda kuş beyinli lafı literatürden kalkmalı.

 • KABUSMU GÖRÜYORSUN O HALDE SICAK YERDE YAT

SOĞUK KABUSU TETİKLİYOR

Sık kabus gören biriyseniz yattığınız yerin ısısına dikkat etseniz iyi olur deriz;Zira yattığınız yer soğuksa bu durum kabus görme olasılığınızı arttırıyor.O halde sıcak odada kabussuz geceler dileriz.

 • YALAN SÖYLEYENİN BURNU UZAR

UZAMAZ AMA BURUN KISMINDAKİ ISI ARTAR

Pinokyo’yu hepimiz biliriz.Peki bu çizgi kahraman durduk yeremi türedi yoksa bilimsel bir gerçeğemi dayanıyor.Bilime kalırsa yalan söylendiğinde burundaki ısı artıyor ve bunada Pinokyo Efekti deniyor.Yani pinokyo pekde hayali değimiş ve gerçeklik payı varmış diyebiliriz.

İlginç ve tuhaf bilgiler isimli yazımızı şimdilik sonlandırmakla beraber çok yakında yeni bir yazı dizisiyle bu bilgilerin devamını getireceğimizide duyuruyoruz.Salıcakla kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: