Kapat

Boyun Kırışıklıkları İçin Çözümler

Anasayfa
Kadın&Yaşam Boyun Kırışıklıkları İçin Çözümler

Elbette birçok insan geçen yılların izini silebilmek adına çeşitli yollara başvuruyor. Fakat bu sandığınız kadar kolay olmayabilir. Oluşan deformasyonlar arasında ilk sırada gelenler ise boyun kırışıklığı ve cildin sarkması olarak sayılabilir. İşte bu sorunun giderilmesi adına kullanılan yöntemlerin birkaçı.

Botoks

Çok basit ve acı vermeyen bir yöntemdir. Göz çevresi, kaşların arası ve alındaki çizgilerin ortadan kaldırılması için kullanılıyor. Boyun yatay çizgilerine 2’şer cm ara ile enjekte edilerek kırışıklıkların azaltılması amaçlanır. Bu uygulama yaklaşık 10 dakika sürüyor. İşlemin 4-6 ayda bir tekrarlanması ise sonucun çok daha etkili olmasını sağlıyor.

Mezoterapi

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan mezoterapi, kırışıklıkların azaltılması, cildin nemlenmesi ve yüz ve boyun bölgesinin kaldırılması (lifting) amacıyla kullanılan bir yöntemdir. İçerisinde hyalüronik asit, vitamin ve protein barındırır. Haftada 1 kez, yaklaşık 6 seans ile uygulanır.

Fraksiyonel Lazer

Bu uygulama deri altında bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlar ve gergin ve kırışıklıklardan arınmış bir cilde kavuşmanızı amaçlar. Deride kaybolan elastikiyeti geri kazandırmaya yarayan Fraksiyonel Lazer, boyundaki lekelerin de azalıp yok olması için de kullanılır. (Ablatif) soyucu uygulamalar sayesinde ise boyundaki et benleri de iz kalmayacak şekilde alınabilir.

İğneli Radyo Frekans

Bu uygulama derinin üst kısmında bir deformasyona sebebiyet vermeden, dermis olarak isimlendirilen cilt tabakasında kolajen ve elastik dokunun artmasını sağlıyor. Bu şekilde kırışıklıklar, lekeler ve mevcut izler azalıyor, cildin daha da sıkılaşması mümkün oluyor. İğnelerin uzunluğu ve derinliği tercihe göre ayarlanabiliyor. Bu uygulama aşağı yukarı 1’er ay aralıklar ile 2-4 seans ile uygulanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: