Kapat

Bir Anda Ünlenip Sonra Adını Bile Unuttuğumuz 5 Ünlü

Anasayfa
Testler&Listeler Bir Anda Ünlenip Sonra Adını Bile Unuttuğumuz 5 Ünlü

Eskiden olsa tanıyacağımız şimdide görünce “haaa bu muydu” diyeceğiniz ünlülere gelin bir de beraber bakalım.

1-MUHABBET

Gerçek adı Murat Erşen olan bu sanatçımız zamanında para kazanmak için gittiği Almanya’da almanca arabesk şarkılar  yaparak hem orda yaşayan Türk toplumunu hemde Almanya vatandaşlarının dikkatini çekmiştir. Hepimizin de bildiği gibi 2000  yılında çıkış parçası olan Sie Liegt in Meinen Armen parçasıyla parlamıştır. Daha sonra pek hatırlanmayan bu şarkıcımız  son günlerde Ahmet Kural’ın bu şarkıyı dillendirmesiyle tekrar gündeme gelmiştir.
Şimdi aklınıza gelmiştir umarım gelmediyse şarkıyı bir kere dinleyin kesin hatırlayacaksınızdır.

2-Grup Hepsi

Çoğu kişinin tanıyacağı zamanında gündeme bomba gibi düşen ve erkeklerin sevgilisi haline gelen grup hepsi 4 kişilik gruptan oluşmuştur. Yaptıkları şarkılarla ve sempatik tavırlarıyla ilgileri üstlerine çeken bu grup bir de dizi projesi patlatıp dizilerini çekmişlerdir. Gayet başarılı bir şekilde ilerleyen bu grup, içlerinden Gülçin’in ayrılmasıyla Grup Hepsi tozlu raflara kalkmıştır.
Ayrılmasalardı hala günümüzde devam ederler miydi bilinmez ama şuan o kadar saçma kişiler ünlüyken onlar da illaki önemli bir yere sahip olurlardı.

3-Ciguli

Çalgıcı karısı Binnaaaaz desem bence hatırlarsınız. Bulgaristan doğumlu bu sanatçımızın asıl adı Ahmet’tir. Ciguli lakabı ise  o yıllarda olan bir Rus araba markasından. Hala aklımıza gelince “Binnaaaaz” diyerek kulaklarını çınlattığımız bu sanatçımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

4-Cankan

Çoğu kişi şarkı tarzlarının ne olduğunu bile bilmez. Biri der ki metal biri der ki arabesk falan daha neler neler. Önemli olan şarkı tarzları değil çılgın tarzları. Zamanında bir anda ünlenen sanatçılarımızdan olan Cankan grubu belli bir süre gündemde kaldıktan sonra tozlu raflara kaldırılan ünlüler arasında.
Benimde hatırladığım şarkıları değil, hunharca hareketleri efsane gözlükleri ve değişik tarzları şarkılarını dinlemeden  insanı kendinden geçiren cinsten.

5-Bayhan

Öyle deli deli bakma diyordu ama ciğerleri yakan deli deli bakışları kaldı aklımızda. Kendinden geçerek söylediği şarkılar, hareketleri, davranışları, baygın bakışları isminin hakkını veriyordu gerçekten. Şarkısını duyduğumuzda hala eşlik ettiğimiz bu  şarkıcımıza ne oldu da bir anda piyasadan kayboldu bilinmez ama iyi ki tanımışız seni Bayhan.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: