Kapat

Fiziğiyle Tanımanız Gereken 3 Bayan Fitness Modeli

Anasayfa
Kadın&Yaşam Fiziğiyle Tanımanız Gereken 3 Bayan Fitness Modeli

Sporun her zaman sağlık için yapıldığını biliyoruz. Gelin birde profesyonel açıdan bayan sporcularımıza bir göz atalım. Türkiye de kendinden söz ettirmiş 3 bayan fitness modelimizi inceleyelim.

 

3 Deniz Eke

Bu konulara hakimseniz, bilindiği gibi modelimiz şampiyonalarda 5. kez zafere ulaştı. Geçmişine bakacak olursak kendisi spor akademisi mezunu. Sadece fitness ile yetinmeyip voleybol, koşu ve atletizm gibi birden fazla dalda ilgisi söz konusu. İlk zamanlarda mankenlik yapsa da meslek hayatına spor muhabirliği yaparak devam ettirmiş, günümüzde ise spor spikerliğine geçiş yapmıştır.

 

2 Simge Tutku Topçu

 

Bugüne kadar birden fazla spor dalını denese de en çok vücut geliştirme dalında kendini mutlu ettiğini anlamıştır. 2016 yılında düzenlenen “Bikini Fitness” dalında şampiyon olmayı başarmıştır. Bu süreçte azim ve hırs gerektiren bir iş olduğunu, inanırsanız başarabileceğinizi dile getirmiştir. İlerleyen zamanlarda bu sporcumuz ile ilgili uzun bir yazımız olacaktır.

 

1 İpek Yıldırım

3-6 Eylül tarihleri arasında Mersin’de yapılan Türkiye Vücut Geliştirme Fitness Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazanan sporcular 10-14 Aralık’ta El Salvador’un Başkenti San Salvador’da yapılan Dünya Gençler ve Masterler Vücut Geliştirme ve Fitness Dünya Şampiyonası’na katıldı. Sporcumuz burada büyük bir çaba ve azmin sonucunda 2015 yılında “Bady Fitness” dalında  şampiyon olmuştur. Şampiyonumuz o yıllarda mütevaziliğini göstererek zor olmadığını, isteyen herkesin bu yerlere gelebileceğinden bahsetmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: