Kapat

Batman Hakkında İlginç Bilinmeyenler

Anasayfa
Bilim&Kültür Batman Hakkında İlginç Bilinmeyenler

Aslında hiç bir yeteneği olmayan teknolojik anlamda parasını kullanarak kurgu bir şehri kurtaran bir kahraman, peki onun bilinmeyenleri…

Batman fikrini üreten kişinin en önemli besin kaynaklarından birisi de Leonardo Da Vinci’nin bir resmidir, bir icadıdır. Batman’in şu anki filmlerinde öldürme kuralı vardır lakin bu kural önceden yoktu. Elinde bir silah ile çekinmeden birilerini vurabiliyor idi. Çizgi roman karakteri olan Batman derginin satışlarının az olmasından dolayı öldürüldü fakat Türk filmi misali ölmediği ortaya çıktı. Her kahramanın çıktığı gibi Batman’in da çıktığı şehir New York Batman’i doğurmuştur fakat çizgi romanın yazarları olayları daha fantastik kılabilmek için şehri Gotham haline getirmişlerdir.

Kara Şovalye filminde Batman’ın en önemli düşmanlarından olan Joker bir hastaneyi patlatır. Hastaneyi patlattıktan sonra dışarıya bir kadın hemşire olarak çıkar, yaka kartında ise Matilda yazılıdır. Matilda ismi ise Ledger’in kızının adıdır.

Batman çizgi romanı 1939 yılında ortaya çıkmıştır. Yani 76 yaşındadır. Buna rağmen Batman filmlerinde hep 34 yaşındadır, asla yaşlanmaz. 1988 yılında ise karakterlere renk vermek amacıyla bir oylama yapıldı. Oylama sonucunda Robin öldürüldü. Özellikle son filmden sonra seyirci Batman’dan çok Joker’e hayran kalmıştır. Onun kara sevdası ve asla bilinmeyen hikayesi fakat Joker’in akıl almaz, sıra dışı cinayetleri vardır. Örneğin bir hikayesinde Batman’in yoldaşı Robin’i ele geçirmiştir, eline geçirdiği bir levye ile saldırmıştır ve onu levye ile döve döve öldürmüştür.

Gelelim Batman hakkında akıl almaz teoriye. 1954 yılında yayınlanan bir kitapta Batman ve Robin’in homoseksüel olduğu tezi ortaya atılmıştır. Hatta o kadar ki çizgi romanı beraber yaşamak isteyen iki hormonun rüyası diye özetlemiştir. Bu teoriyi Batman’ın asla ilişkilerde dikiş tutturamamasına bağlıyorlar. Hiç bir kadınla uzun süre ilişki yaşayamıyor.Hatta bazen kadınları uzaklaştırdığı bile oluyor ama beraber yaşadığı insanlar hep erkek. O kadar ki Batman’in yazarı Batman’in eş cinsel olduğunu çekinmeden anlattı. Bazı kadınlar fetiş elbiseler giyip onu etkilemeye çalışıyorlar ama o ilişkiler saman alevi gibi biter, o kadınlara değil yaşlı ve genç erkeklere ilgi duyuyor diye eklemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: