Kapat

Balıkesir’de Anne Diyen Horoz Kesilmekten Kurtuldu

Anasayfa
Gündem Balıkesir’de Anne Diyen Horoz Kesilmekten Kurtuldu

Balıkesir’in Kepsut ilçesine bağlı Bağbaşı mahallesinde yaşayan İbrahim Kılıç isimli mahalle sakini akşam yemeğinde yemek niyetiyle pazardan horoz satın alır.Horozla beraber evine dönen mahalle sakini horozu kesmek niyetiyle bıçağına sarılır ve horozdan o şok edici çığlık gelmeye başlar;’Anne’.

Horozu Kesmekten Vazgeçti

Bu durumun şokuyla ne yapacağını şaşıran Kılıç olayı kameraya kaydeder.Horozun bu tepkisi nedeniyle onu kesmekten bahseden Kılıç bir müddet sonra horozu elinden kaçırır.

Mahalleli Horozun Peşinde

Mahalle genelinde çıkardığı bu ses nedeniyle ilgi odağı haline gelen horoz o zamandan beri mahallede başı boş halde gezmekte.Mahalleli ise horozu yakalayıp tekrar ‘Anne’ dedirte bilmek için bir ellerinde bıçak horozun peşinde.Lakin kıvrak hareketleriyle ve yaşadığı can korkusununda etkisiyle horoz artık ele avuca sığmaz hale gelmiş ve yakalanamıyor.

İbrahim Kılıç olayla ilgili;Akşam gelecek misafirlerine sofrada sunmak amacıyla aldığı horozu pazardan alıp evinin bahçesine saldığını,sonra bıçakla kesmek amacıyla eline aldığında horozun ‘Anne’ diye bağırdığını.Bunun karşısında şaşkınlıktan ne yapacaklarını bilemediklerini ve korktukları için horozu kesmekten vazgeçtiklerini belirtiyor.

Horozun keyfi yerinde diyebiliriz zira çıkardığı bu ‘Anne’ çığlığı sayesinde kesilmekten kurtuldu ve şuan için özgür.Lakin mahallelinin ensesinde olduğunu da hesaba katarsak bu özgürlüğü pekde uzun sürmeyecek diyebiliriz.Yinede mahallelinin kesme niyetinde değilde ‘Anne’ dedirtme niyetinde olması horoz için gayet iyi bir haber.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: